Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED folyósitása hogy történik?

CSED folyósitása hogy történik?

Figyelt kérdés

Ha én január közepén megigénylem a csedet, 28 nappal a szülés várható ideje előtt, akkor abból m ikor lesz pénz?


Nem tudom mennyi idő lefolyása ez az egész szóval csak az érdekelne, hogy a közvetkező havi fizetés(február 10) idejében érkezik majd? Vagy az igényléstől számitott x nap?

És havonta általában hanyadikán érkezik utána? Vagy ez mindenkinél más?


2019. dec. 10. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Nem érdemes előbb igényelne, mert:

Ha megszuletik a baba így is úgy is meg ki kell tölteni egy papírt, amin már rajta van, mikor született. Nekünk is úgy mondták, hogy lehet, de felesleges, mert 2x kell szaladgálni.


Megszuletik a baba kérsz egy csed gyed papírt a Maktol, ki töltve beviszed a munkahelyedhez és ők továbbítják. Attól függ mikor érkezik meg a fokyositohoz, kB 8 nap.


Nekem a munkahelyen a könyvelő miatt mindig csúszott, 2 hetet számolj, ha minden adat stimmel és nem dobják vissza. Ha 3 hét múlva se látsz pénzt oep felhiv, meg mondják a papírod mikor érkezett be.

2019. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Csak a lepontozás, de reakció nulla? Szép mondhatom. Most intéztem, szerintem nem írtam hulyeseget.
2019. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden hónap elején kaptam, mint amikor a fizut is. Igénylés után is, a következő hónap elején már a darab havit is. Az én munkahelyem kifizetőhely.
2019. dec. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Kedves első, nem én pontoztalak le. Én egy Hasznosat nyomtam neked, és a második válaszolónak is.

2019. dec. 10. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elso! En nem ertek egyet a valaszoddal,de nem en pontoztalak le.

Egyaltalan nem hulyeseg! Foleg ha anyuka tappenzen van,es a tappenze kevesebb,mint amennyi a gyed lesz,akkor igenis elobb kell igenyelni a csedet! Hogy egyel tobb havi gyedet kaphasson majd.

Oke valoban 2* kell papirozni,de ha valaki ennyit nem tud megtenni egy kis plusz penzert akkor igy jart. Nem beszelve arrol,hogy kikerulhetetlen a szules utani papirozas, a csaladi,meg anyasagi miatt.


En anno junius 1.en igenyeltem a csedet,es julius elejen mar jott is az elso utalas talan 5.en. Mondjuk en kormanyhivataltol kaptam,nem munkaltatotol.


Ha munkaltatonak adod le az igenylest,akkor mindenkepp irasos formaban tortenjen datummal ellatva,hogy tudj kesobb reklamalni ha baj van.

Ha munkahelyedtol kapod,akkor mindig a fizu idejeben fog erkezni.

Ha kormanyhivatal/oep stb. Akkor kb 4-5.e korul mar meg szoktuk kapni,de hivatalosan raernek 10.ig elkuldeni. Es sajna van mikor huzzak is az idot.

2019. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. dec. 11. 10:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első tényleg nem jól írta.

Elöször is attól függ, hogy kifizetőhely-e a munkáltató vagy sem.

Ha igen, akkor ő állapítja meg és folyósítja majd egybe az aktív állománybeliek fizetésével egy napon hiszen csoportos utalásba teszik bele.

Ha a munkahely csak átveszi az igényt és továbbítja a Kormányhivatalhoz, akkor ők fogják megállapítani és folyósítani pedig a Kincstár.. Ez valószínüleg a lasabb verzió mi tha a munkahely csinálná.


És igencsak megéri előbb igényelni, mert egy pár éve már akkor is a baba két éves koráig jár a GYED ha a CSEDet 28 nappal a váható szüles előtt igényelik meg, ergó ha épp táppénzen van a kismama és a tp kevesebb mint a CSED összege lesz, vagy esetleg otthon az előzővel GYESen van akkor is többet fog kapni.

Arról nem is beszélve hogy nincs kétszer papírozás.

Ha megszületett a baba és megvan az anyakönyvi lakcím adó és taj kártya, beküldi a másolatokat a munkáltatóhoz vagy a kormányhivatalhoz és kész. Nem kell új CSED igénylőt kitöltenie..

2020. jan. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!