Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan történik a tgyás gyed...

Hogyan történik a tgyás gyed folyositása?

Figyelt kérdés
Én szeretnék elmenni téppénzre januártól akkor előtte egy hónappal adjam be mondjuk december elején a táppénzes papirt, hogy januárba már a táppénzt kapjam? Illetve amikor táápénzen leszek akkor a tgyást már csak a baba születésétől tudom igényelni tehát 28 nappal a születés előtt nem? az csak azoknak van akik végig dolgoznak és akkor onnan már nem táppénzre hanem tgyásra mennek?
2013. nov. 14. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Januárban még a fizetésed fogod kapni,majd januártól 2 hetente,vagy havonta fogod kapni a táppénzes papírt a dokitől.A kiírtidő előtt 28 nappal eémehetsz tgyásra is,akkor meg kell szakítanod a táppénzt.
2013. nov. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezt nem értem ha januárba már azt akarom hogy a táppénzt kapjam akkor nem ugy van hogy kiiratom magam decemberben hogy január elején már a táppénzt kapjam?És ilyenkor egyszer ir ki az orvos vagy ezt minden honapba ki kell iratni magam?
2013. nov. 14. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem volt egyértelmű a kérdésed... Hogy januártól kap már decemberben táppénzre kell menned.Ha a munkáltatód tb kifizetőhely akkor tuti megkapod már következő hónapban a pénzt.Az oep sajnos nem ilyen "gyors",már 2 ismerősöm is is,úgy járt,hogy kb 2 hónap múlva kapott csak táppénzt.
2013. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és szerinted ha kiir mondjuk az orvos akkor megkérdezi hogy szülés előtt 28 nappal igénybe akarom e venni a tgyást vagy maradok szülésig táppénzen? melyik jobb szerinted
2013. nov. 14. 19:29
 5/7 anonim ***** válasza:
mindkét gyereknél táppénzen voltam,csak szülés után igényeltem a tgyást.Nem akartam bonyolítani.
2013. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szülés előtt legyél táppénzen, a gyerek születése napjától kezdődjön a T-GYÁS 168 napig, utána pedig a 169. naptól jöhet a gyed a gyerek 2. születésnapjáig. (azért jobb így, mert ha a szülési szabira járó díjazás már beleszámít a TGYÁS 168 napjába)

amúgy, ha megengedheted magadnak, ne dolgozz végig, pihenj rá a nagy eseményekre :)

a táppénzes papírt nem lehet előre leadni, mert az csalás. (az orvosod hanyatt is vágná magát egy ilyen kéréstől, hisz előre senki nem lehet beteg...) :) :)

amúgy meg mondjuk ha jan.1-től vagy "veszélyeztett terhes" akkor január 20-án adja ki először a doki a papírt, és azt ha leadod, kb. február 20 körül már kapod is a táppénzt (nem a munkahelyedtől, hanem az oeptől, ha 9-es kódon vagy) de használd csak ki a munkaadód 15 tb napját, de ezt a dokid fogja tudni (majd olyan kódon ír ki)

2013. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mit jelent hogy a munkaadó 15 tb napja ezt hogy használhatom ki? bocsi de nem vagyok otthon annyira ebben a témában. A táppénzre visszatérve akkor ha januárba már szeretnék akkor elmegyek orvoshoz ő január közepén kiir és mindig olyan 20 körül fog jönni a pénz a következő hónapba. ilyenkor már lehet kérni, hogy egész írjon ki a szülésig vagy havonta el kell menni kiiratni magam?
2013. nov. 14. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!