Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit kell igényelni és hol? Az...

Mit kell igényelni és hol? Az összes támogatás és kötelező adminisztráció elérhetősége és igénylési módja érdekelne.

Figyelt kérdés
Családi pótlék, egyszeri anyasági, GYED, személyi iratok, minden. Annyira rémes a kormányhivatalok összes létező honlapja, hogy a hajam kitépem. Nekem tételesen felsorolt, linkekkel ellátott lista kellene. Ga valakinek a védőnője felkészültebb, és adott ilyet, arra igényt tartanék :) előre is köszi!
2020. jan. 9. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most szültem nem rég és senki nem mond semmit!Ettől vagyok ki én is.Az anyakönyvi kivonatot a kórházban kellett intézni.A taj kártyát és az adókártyát kiküldik maguktól.A lakcímkártyáért be kellett mennünk.Nekem a gyedet a melóhelyem küldi,oda kellett beküldeni a papírokat.Ha nem kifizető hely a melóhelyed,azt sajnos nem tudom hogy kell intézni.Az anyasági támogatást és a családit pedig a kormányablaknál kell igényelni,az anyakönyvi kivonatot kell vinni.
2020. jan. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Online elintézési mód (is) jól jönne alternatívaként, nem biztos, hogy eljutok hivatalokba.

A kérdést úgy írtam, hogy ha valakinek van egy kész lista, (biztos, hogy van aki kapott), az légyszi tegye fel ide. Mielőtt még valakitől megkapom, mit képzelek :)

2020. jan. 9. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a nemszeretem adminisztráció 2. – Nyomtatványok szülés után | Babafalva.hu


[link]


Itt minden le van írva.

2020. jan. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Bocsánat, az első is egy link akart volna lenni, de valamiért rossz... A Babafalva oldalon is nagyon jól le van írva, hogy mikor mit hol és hova kell benyújtani.
2020. jan. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Csedet, gyedet CSAK a munkáltatód adhatja mar be egy ideje, neked nincs vele dolgod csak egyeztess a munkáltatóddal mikortól kéred a többit intézik.

Anyasági, csaladit a baba születése után tudod intézni, ügyfélkapun a leggyorsabb és legegyszerűbb, ha nincs intézd el a szülésig mert jól fog jönni.

Iratok: anyakönyvit a kórházban megkapod, lakcímkártyát, taj kártyát, adókártyát kipostazzák. Személyit szemelyesen tudsz csináltatni a babával

2020. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapu családi pótlékhoz és anyaságihoz, csed/gyed munkáltató, okmányok automatikusan jönnek a babának azt nem kell külön igényelni (kivéve a személyi igazolvány, de azt csak személyesen lehet).

Én pl. keddi napon igényeltem meg az anyaságit ügyfélkapun, majd aznap du. már jött is a határozat az elbírálásról, csütörtökön már a számlámon volt.

2020. jan. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Ugyfelkapus ugyintezeshez linket tudtok ami mukodik? Vagy menupontot vagy bármit, egy katyvasz az az oldal. Van ugyfelkapum de eddig csak adobevallashoz es eeszt.gov.hu lelet lekerdezeshez használtam.
2020. jan. 9. 13:13
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Bár nem tudom mi ilyen katyvasz benne neked, beírod a keresőbe, hogy családi pótlék és kiadja. A lap legalján van, elektronikus ügyintézés.

2020. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!