Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES-en vagyok, de le kell...

GYES-en vagyok, de le kell mondanom, mert férjem felveszi a Gyed Extrát, mi a teendő ezután, a kormányhivatal nem értette a dolgát?

Figyelt kérdés

Elmentem férjemmel az illetékes kormányhivatalba, elmondtuk hogy mit szeretnénk, de nem ismerik a gyed extra azon részét hogy az apa is felveheti munka mellett. Interneten nézték meg, hogy mi is ez. Aztán mivel nem értették adtak inkább papírt arról, hogy GYES lemondása és Gyed igénylése, meg hogy a munkahely intézi ezt. Párom munkahelyén meg azt mondták, hogy a kormányhivatalba menjünk ezzel. Most akkor ilyenkor mi van?


Azt nem tudom még, hogy mivel a tb-t magam kell hogy fizessem mivel megszűnik a GYES, be kell mennem személyesen az OEP-be ezzel a kéréssel? Hívtam őket, de ott meg a hangrögzítő azt mondta, hogy augusztus 17-ig szünetel az ügyfélfogadás.



2019. júl. 31. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyedet a munkahely intézi valóban


Amúgy a MÁK tud segíteni ( honlapon fenn van)



Nav intézi a tb fizetést, oda kell menni.

2019. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2019. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nem enged rövidlinket:


[link]


Hol kell bejelentkezni az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség teljesítésére?


Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett magánszemélynek az adóhatósághoz kell bejelentkeznie a 19T1011-es adatlap kitöltésével. Az adatlap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal bármely ügyfélszolgálatán beszerezhető, illetve letölthető az adóhatóság honlapjáról: www.nav.gov.hu

2019. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. júl. 31. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!