Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apuka is el tud menni gyedre?...

Apuka is el tud menni gyedre? Én munkanélkülin vagyok és szeretnék babát. Terhesen nem keresnék munkát így én csak gyest és családit kapom. De hallottam apuka is tud gyeden lenni úgyhogy közben rendesen dolgozik?

Figyelt kérdés
2020. febr. 12. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Persze eltud. Nézz utána a gyerek mennyi idős korától jár a gyed. De felelőtlenül bele se vágj. Arra nem lehet alapozni hogy a párod keres csak.
2020. febr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem keresel munkát még a terhesség előtt? Igen, kaphat gyedet, a gyerek 6 hónapos korától. De így a terhesség alatt sem lesz semmi bevételed, utána meg 6 hónapig csak GYES.
2020. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Fel év után tud apa gyedet igényelni. Addig te a GYES-t.
2020. febr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Fel év után igényelhet. Ugyanúgy mehet dolgozni. Te lemondod a gyest és a tb-t magad után fizeted, ha otthon maradsz
2020. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazi életbiztosítás. Hajrá.
2020. febr. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

DE miért nem dolgozol előtte? Ha még csak szeretnél akkor nem vagy terhes, nyugodtan dolgozhatsz előtte. ha évekig nem esel teherbe évekig eltartatod magad? És mit csinálsz ha apuka a gyerek 1 éves korában lelép? Miből tervezed eltartani? Gondolom megtakarításod és saját lakásod sincs. Én átgondolnám a helyedben a gyerekvállalást. Nem bántásból de rengeteg ilyet lehet hallani, ahol utána a nőnek vissza kell kuncsorogni magát a szülői házba vagy anyaotthonba mennie.


Amúgy igen, a gyerek fél éves kora után az apa is mehet gyedre.

2020. febr. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

A gyerek féléves korától el tud menni, addig csak GYES-t tudsz igényelni, ahogy előttem is írták.

Egyébként nem értem miért kell mindig azzal jönni, hogy mi van ha apuka lelép. Nyilván vannak ilyen esetek, nem is kevés, de ennyi erővel mi van ha holnap elüt egy busz? Azért ha egy pár eljut a gyermekvállalás gondolatáig, bízzunk benne, hogy egy stabil, egymást támogató kapcsolatról van szó. Másrészről nem tudhatjuk, miért ezt a verziót szeretnék igénybevenni. Példámból kiindulva, babát vártam, de fele annyit sem kerestem mint a férjem, így ha megszületett volna (elvetéltem), mi is az apai GYED-et vettük volna igénybe, mert sokkal kedvezőbben alakult volna számunkra anyagilag. Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy ne rémiszgessük már egymást emberek...

2020. febr. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7es, a környezetemben nagyobb eséllyel hagyják el azokat ahol a nő kiszolgáltatott(nem dolgozott, nincs állandó bevétele), és persze ők azok akiknek még jobban meg kéne fontolni a gyerekvállalást, mert míg egy dolgozó nő nagyobb eséllyel tudja eltartani a gyereket egyedül is, az ilyen kiszolgáltatott nők nagyobb veszélynek vannak kitéve.
2020. febr. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nyolcas! Igazad van, nem az a legideálisabb eset, ha csak a férfi dolgozik. Nyilvánvalóan az lenne a legjobb ha mindketten dolgoznának. Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy az élet nem ennyire kiszámítható és egyszerű.
2020. febr. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

El tud a gyerek féléves korától.

De azt javaslom, inkább munkahelyet keress, ne a párodra alapozz...

2020. febr. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!