Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan lennék jogosult a gyedre?

Hogyan lennék jogosult a gyedre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azzal a problémával fordulnék hozzatok hátha valaki is volt ilyen cipőben hogy négy évig magas pozícióban jó bérért dolgoztam egy vállalatnál a párommal együtt!

De mivel nagyon stresszes volt a munkahelyem és több műszakban dolgoztunk ezért úgy döntöttünk hogy el adjuk a lakásunkat, fel mondtunk és új életet kezdünk valahol hiszen fiatalok vagyunk és vidékre vágytunk. Valamint a gyereket is szerettünk volna és azt szerettük volna inkább vidéken felnevelni. Eladtuk a lakást jó áron vettünk egy másikat vidéken felújítottuk eközben három hónap munkanélkülin voltunk itthon. Majd keztünk az új helyünkön egy cégnél ismételten. De én terhes lettem és amikor közöltem a munkáltatómmal akkor felmondott nekem viszont felajánlotta hogy feketén maradhatok én a pénz miatt maradtam feketén nála !

Na most majdnem 40 000 Ft-ot kapok csak holott ha jól kalkuláltam kb. 200 000 Ft-ot kéne kapjak.

Azt mondták a hivatalba hogy a munkáltatónak akár csak egy napra is de be kellene jelenteni ilyet hogy jogosult legyek a gyedre! Ti mit tennétek a helyemben? Valaki segítsen! Januárban mondtunk fel májusba keztünk az új helyen és július közepén jelentett ki, decemberben szültem !!



2020. márc. 4. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem megoldható már. Csak gyesre vagy jogosult.
2020. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Máe sehogy.
2020. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Utólag már sehogy sem lehet munkaviszonyt keletkeztetni.


Azért mondott fel, mert terhes lettél? Mondjuk ez elég törvénytelen...

2020. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Feketén dolgoztál ergo nem volt szerződésed. A cég bepalizott. Csak a gyes meg a családi jar, sajnálom.
2020. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Hogy kalkuláltál 200 ezret? A gyes és a csp az kb 40 ezer.

Ha feketén dolgoztál a munkáltatód nem fizetett semmit utánad, és mivel nem fizetett semmit, ezért nem is tudsz az államtól kérni semmit.

Ő biztos, hogy nem fog utólag bejelenteni, utólag minden megfizetni, te utólag vállalkozást nem tudsz indítani. Sajnálom, itt már nem sok mindent lehet tenni.

2020. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Fekte jövedelem után hogy gondoltad hogy kapsz?
2020. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A csed és gyed feltétele 2 dolog alapvetően.

Az egyik, hogy két éven belül legyen 365 nap munkaviszony.

A másik hogy szülés pillanatában legyen biztosított az ember (vagyis vállalkozás, munkahely vagy álláskeresési). Mivel nálad a második nem teljesül így sajnos csak a gyes jár.

Egyébként nagy hiba volt bejelentened az új helyen a terhességet, pont próbaidőn voltál, ezért mondtak fel. Utána már nem tudtak volna ha megvárod a 3 hónapot. De ez már a múlt nem tudsz sajnos mit csinálni.

2020. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam hogy jogosult lennék rá mert két éven belül van 365 nap munkaviszonyom ami szerint jogosult vagyok az ellátásra..

de ha már nem megoldható akkor azt nagyon sajnálom és igen elég nagy szemét hogy kijelentett meg én is hülye voltam hogy ezek után én még ott maradtam és kilenc hónapos terhes voltam amikor is már nem mentem. És igazából semmibe se vette.

2020. márc. 4. 11:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok

Az az egyik feltétel mint írtam is a 365 nap.

A másik, hogy a szülés (vagy csed igénylés ami a szülés előtt maximum 28 nappal igényelhető) napján biztosított légy. Nálad ez nem teljesült, így nem vagy jogosult. A két feltételnek együtt kell teljesülnie.

2020. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki írt 😊
2020. márc. 4. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!