Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akiknek nyáron jár le a GYES...

Akiknek nyáron jár le a GYES és terveztek kistesót, hogy döntöttetek?

Figyelt kérdés

Próbálkoztok a babával, vagy megvárjátok a járvány végét?


Engem biztosan nem vesznek vissza a munkahelyemre, ráadásul elköltöztem a városból, tehát messze is lenne.

Ha új munkahelyre mennék, akkor legalább 1 évet "illene" ott dolgoznom, mielőtt újra szülési szabadságra megyek. És ki tudja mikor tálalok új munkahelyet. Főleg, ha tényleg válság lesz.

A korkülönbség is nagyobb lesz, ha várunk.

Ha nem tálalok munkahelyet, akkor csak GYES jár, mint ellátás. (Vagy, ha jól tudom, ha bejelentkezek szülés előtt a munkanélkülire, akkor jár vmivel több???)


Nagyon bizonytalan vagyok. Mint felelősségteljes szülő, nem merem bevállalni a babát, de közben vágyom arra, hogy teljesüljön, amit elképzeltem, ahogyan a jövőnket képzeltem.


Annyi féle információt hallni, hogy mikor lesz vége a járványnak. A bizonytalanság és kétes információk hatasara nem tudom mi a jó megoldás.


Negatív hangvételű hozzászólásokra nem vagyok kíváncsi.



2020. ápr. 2. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, én már terhes voltam, amikor beütött ez a vírus. POntosabban 10hetes voltam, azóta dokihoz nem tudok menni, mert a fogadott dokim túlkoros, nem rendelhet, csak a kötelező UH-k vannak jelen pillanatban. Védőnő se látogatható. Egyszóval a kismamák is le vannak szarva. Ebből a szempontból bánom, hogy most vagyok terhes, de más miatt nem. Mindig lesz valami vírus, betegség, ami miatt retteghet,félhet az ember. Szóval,ha babát szeretnétek,hajrá. Legyünk pozitívak, bízzunk benne,hogy viszonylag hamar lecseng ez a sz*r.
2020. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem jár még le egyik gyes sem (2 és 1 évesek a gyerekek), de nem hagytuk abba a próbálkozást.
2020. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha terhes lennék az más. De nem vagyok még az.

Tehát van választási lehetőség.

Ráadásul nekem szúrnom kell magam trombózis miatt.

2020. ápr. 2. 12:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Nekünk is már folyamatban volt mikor kiderült a járvány. De nem tudnám megmondani mi lenne ha még lenne választási lehetőségünk.


Vizsgálat magánban nekünk működik, amúgy is oda jártunk többi gyerekünk esetén is. Niftyt is sikerült megcsináltatni.


Felesleges, semmi-értelme-bájcsevej védőnői találkozás legalább így nincs.

2020. ápr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!