Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van, ha bezár a munkahelyem...

Mi van, ha bezár a munkahelyem, miközben már CSED-en vagyok?

Figyelt kérdés
Recepciósként dolgoztam egy szállodában, ami hétfőtől(március 23.) bezár a koronabalhé miatt. Most szólt a kolléganőm, hogy mindenkinek fell kell mondania. Én január 21.-én szültem, azóta CSED-en vagyok. Hogyan tovább? Akkor én sem fogok semmit kapni mostantól? Gyed, Gyes? Bocs, ha hülye a kérdés, de fogalmam sincsen, a pénzügyesünket még nem értem el.

2020. márc. 19. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy felmondj! Kapod a gyedet és a GYESt is (utóbbi mindenkinek har amúgy is). Visszamenned sajnos nem kész hova és a következő gyereknek is ha jól tudom nem leszel jogosult ha nem kezdesz valahol dolgozni
2020. márc. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
azokat az ellátásokat NEM a munkáltatódtól kapod, hanem a társadalombiztosítástól! Úgyhogy egyelőre nyugi! :)
2020. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hogyan érted, hogy "mindenkinek fell kell mondania" ...?

Mármint, hogy a kolléganőd (pl. munkaügyes) fog mindenkinek felmondani?

Azt nehogy bevedd, hogy a munkavállalók részéről kell felmondást benyújtani, mert ilyen nem létezik!

2020. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg is szűnik a munkaviszonyod, csedet/gyedet akkor is kapod tovább. Mert a szülés napján jogosult voltál rá. Azt hiszem, úgy nevezik, hogy passzív jogon kapod őket. Szóval emiatt ne aggódj.
2020. márc. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kolléganőm most írt, hogy hétfőtől bezár a hotel, és mindenkinek be kell adnia a felmondását. Adják is be a kollégák szorgalmasan. Valószínű, hogy nem fog kinyitni a járvány lecsengése után sem, a tulaj már amúgy is utálta az egészet, ezt csinálja 40 éve, szóval most befejezte. Azt tudom h nem a munkáltatóm fizeti ezeket, csak nem tudtam, hogy akkor is járni fognak-e ezek mind, ha megszűnik közben a munkaviszonyom. Kirúgni gondolom nem tud engem, de a céget becsődöltetheti nem?
2020. márc. 19. 12:58
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen NINCS, NEM LÉTEZIK, hogy köteleznek bárkit is a munkavállaló részéről történő felmondással!


Már bocs, de hülye, aki megteszi! Mivel tudják befenyíteni??? azzal, hogy a munkaadó felmond nekik????

Hát tegye!


Szólhatsz nekik, hogy ilyesmit ne tegyenek!

2020. márc. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én is furcsállom ezt a felszólítást, hogy akkor most mindenkinek fel kell mondani, de a kollégáimat nem zavarja, megírták már többen is a felmondásukat..
2020. márc. 19. 13:00
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülés időpontjában jogosult voltál rá, akkor továbbra is az vagy, nem számít, hogy közben mi történik a munkahelyeddel! Volt / van érvényes társadalombiztosításod. Ezen ne izgulj!


De ismétlem magam: eszedbe ne jusson önként felmondani! Erre senki nem kötelezhet.

2020. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

# 7/: Ennyire nem kéne elveszíteniük a józan eszüket! :-(


Eleve a munkanélküli segély szempontjából is rosszabb helyzetben lesznek, hogy ők mondtak fel...

(bocs, ha már más a szabályozás, régebben így volt...)

2020. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is nevetséges, ezért is vagyok meglepődve, de látod h létezik, mert megcsinálják neki. Gondolom beletörődtek h ez van vagy nem tudom. Biztos lesz egy-kettő, aki nem mond fel, kíváncsi leszek, én biztos nem fogok.
2020. márc. 19. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!