Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyivel szülés előtt kellene...

Mennyivel szülés előtt kellene bért emelni, hogy itthonlét alatt majd több juttatást kapjak?

Figyelt kérdés
Jelenleg minimálbéren dolgozom ami ugye 161ezer ft. Decemberben jönne a baba. Mikortól kellene emeljen a főnököm hogy jobban jöjjek majd ki? Az emelés jár majd neki több költséggel ha már otthon leszek?
2020. ápr. 18. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Ha most emelne, és szülésig dolgoznál, akkor már az új béred lenne az alapja. Viszont ha táppénzre mész közben, akkor még a régi bér is számítana.
2020. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha az otthonlét alatt a táppénzt érted, akkor igen, mivel a táppénz egyharmada a munkáltatót terheli. A csed és gyed nem.
2020. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Szüléstől visszaszámolnak 3 hónapot, és az azelőtti fél év átlagából számolják a juttatást. A táppénzes napok nem számítanak bele.
2020. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Otthonét alatt már a szülés utáni időszakot értem. Táppénzen még nem gondolkodom.
2020. ápr. 18. 13:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Már késő emelnie ha terhes vagy. Direkt gondoltak erre a törvénynél.
2020. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt szomorúan hallom. Valamit olvastam arról, hogy az apa is igénybeveheti a csedet. Igaz ez? Ennek mi a menete?
2020. ápr. 18. 14:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Na elolvastam az apukás dolgot, és az sztorno. Vegyétek úgy hogy nem is írtam ki.
2020. ápr. 18. 14:04
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Pedig "poén" lett volna a válasz, hisz csedhez az kell, hogy halott légy. Akkor veheti igénybe.
2020. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%
Azért ha szeptemberig emel, akkor is jobb lesz mint jelenleg, hisz a 6hónap átlagát emeli.
2020. ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha emel is, nem lesz nagyon releváns a különbség. Nem tudom miért pontoztak le a nem tudom hányast. Valóban a 3 hónap előtti 6 havi átlagot nézik tp nélkül. Vagyis ha most azonnal emel, akkor jól jarhatsz valamennyire. De gondolom úgyse duplázza meg a bered.
2020. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!