Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen juttatást kapok majd...

Tündi26 kérdése:

Milyen juttatást kapok majd szülés után?

Figyelt kérdés
17 hetes kismama vagyok, és a szeretném tudni,hogy milyen támogatásokat kapok majd ha megszületik a babánk (2015.12.25) Tavaly április óta vagyok munkanélküliként regisztrálva, de el tudtam helyezkedni alkalmi munkavállalóként júniustól-novemberig. Az FHT-t tudtam igényelni, kapom is azóta,mivel be hívtak a hivatalba, de nem tudnak alkalmazni a telítettség miatt...10-en vagyunk tartalék emberek. A TB-m idén november 16.-ig a Járási Hivatal által támogatott,és nem tudom, hogy abba az egy hónapba míg a pici megszületik támogatott leszek még vagy sem, ha nem hová forduljak ez ügyben? Köszönöm az építő jellegű válaszokat, szép napot

2015. júl. 27. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyes, családi pótlék és egyszeri anyasági támogatás.
2015. júl. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs munkaviszonyod, nem vagy biztosított, csak természetbeni ellátásra vagy jogosult az ilyen módon fizetett tb után (=orvosi ellátás), így csak azt kapod ami alanyi jogon jár (gyes, csp, anyasági és esetleg apukának majd adókedvezmény, ha van állása).

Gyes alatt rendezve lesz a tb-d, nem kell fizetni.

2015. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit eddig írtak.

Gyes: 25.650 Ft. Családi pótlék:12 ezer Ft. Egyszeri anyasági: 64.125 Ft, ehhez kell 4 pecsét az terhes könyvedben és csak egyszer kapod szülés után.

Magzati adókedvezmény a gyerek apjának, ha a férjed, a terhesség 91. napjától. Ha nem vagytok házasok, akkor a gyerek születése után kérheti a családi adókedvezményt és a magzati időre járót az adóbevallásban igényelheti vissza jövőre. Ez 1 gyerek esetén havi 10 ezer Ft.

A TB-t kérdezd meg a NAV-nál, nem tudom, hogy a te esetedben él-e mág a TB-d a megszűnés után még 42 napig. Ha nem, akkor 1-2 hónapra fizetned kell, kb. 7 ezer Ft.

2015. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, ha a gyest megigényled, az FHT-t le kell mondanod.
2015. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!