A gyest vagy gyedet vagy csedet a munkáltatónak kell fizetni, vagy miben károsul meg ha a dolgozó babát vár és szülési szabadságra megy? A betegszabadsag elsõ napjait kell álni a munkaadónak ?

Figyelt kérdés
2020. máj. 15. 13:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Azert érdekel mert legtöbbszõr a munkaadó ha megtudja h dolgozója babát vár amolyan furcsa szemmel néz a terhes nõre , hogy miert pont akkor lett terhes .
2020. máj. 15. 13:25
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Terhesen nincs betegszabadság, egyből a táppénz ketyeg. Annak 1/3-át állja a munkáltató.

A csedet, gyedet nem a munkáltató fizeti, de a szülési szabadság alatt felhalmozódott 1 évnyi szabadságot igen.

És miért néz rossz szemmel? Te mennyire ugrálnál, ha felvennél valakit, betanítanád, és utána kereshetnél újat? Persze, ez az élet rendje, de többnyire csak az a főnök örül ennek, akinek közvetlenül nem terheli a zsebét (nem az övé a cég).

2020. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. A táppénzed 1/3-át a cég fizeti plusz a felgyűlt szabadságaidat. És azért azt se felejtsük el, ha a cég kifizetőhely akkor ugye ő kvázi megelőlegezi az államnak a csed/GYED/tp költséget amit majd visszautalnak valamikor neki. Ez egy milliárdos multinak nem probléma de egy kisebb vagy közepes cégnek lehet. És hat új embert kell felvenni, betanítani de 1-2 év múlva téged is vissza kene venni, de ha nem is vesz vissza, akkor is ki kell fizetnie a szabiból összegyűlt 1,5-2 havi béredet az ő szemszögéből a semmire. Hat ezért nem örülnek a kis cégek. Multiknál nem tapasztaltam, hogy problémáznának.
2020. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Jó kérdés, én ugy tudom a táppénzbõl az elsõ hetet kell csak neki fizetni, habár nem tudom ez igy van-e?
2020. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4- es nagyon nem. 15 nap betegszabadsagot a munkáltató fizeti a 15 napon túli tp-t (ami ugye terhessegnel rögtön tp) 1/3-ad részben.
2020. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Es mi van akkor ha megszűnik a cég vagy a vállalkozas , akkor ki fizeti?
2020. máj. 16. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mikor szűnik meg.
2020. máj. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!