Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Dolgozo anyukák, ha gyápon...

Dolgozo anyukák, ha gyápon vagytok mennyivel csökken a fizetes es mennyit kaptok tappenzt? Nem irreális? Reszl lentebb

Figyelt kérdés

Szoval lehet valamit nem számolnak jol szerintem


A fizetésem irdatlan összeggel csökkentik mig gyápon vagyok de az oep től kapott gyáp nagyon apro töredék


Ez a normális?


Ugyanis kollega akinek nincs gyereke szoval sima tappenzt kap neki a munkaltato fizet aznapokra 70% ot plusz oep tol is kap valamennyit


Ha mindketten voltunk otthon pl egy hetet, nekem a fizum oriasival csökken az oep es gyáp kb pár ezer ft, neki joval magasabb a fizuja és plusz oepes tappenzt is kap. (Alapbérünk ugyanannyi)


Vagy a berszamfejto vagy az oep szerintem elszamol valamit


Vagy földönfutová teszik aki gyápon merészel lenni?


2018. ápr. 6. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyáp ugyanúgy 60 %, mint a táppénz (ha van 1 év munkaviszonyod). Ha nincs 1 éved, vagy kórházi ápolás idejére kapod, akkor 50 %.


Amivel kevered, az az, hogy ha te magad vagy beteg, akkor létezik betegszabadság is a világon. 10 nap, 70 % és a munkáltató fizeti.

Ha ezt kimeríti, akkor jön a táppénz.

2018. ápr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A gyáp nekem a netto fizetésem kb 10%-amit kapok és nem 60%


Fiktiv számadattal nezve

Ha pl reszmunkaidoben kapok 40 ezer fizut

Egy het tappenzz miatt csak 30 ezret kapok

A gyáp pedig 4000 ft!


Kb ennyire irreális

2018. ápr. 6. 08:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Bruttóból kell kiindulni és táppénzből, gyápból kevesebbet vonnak, mint a fizetésedből. Csak 15 % szja-t.

Viszont a gyáp nem korlátlan (tény a táppénz se az, de táppénzen max. 1 évet is lehetsz), a gyerek korától függ hány napod van. Ha kimerítetted, nyilván nem kapsz rá semmit.

2018. ápr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a bruttó fizetésed? Mennyit kaptàl fizetést ebből hàny nap a gyàp-od. Mióta dolgozol a cégnél? 730 napnàl kevesebb biztosítàsi idő esetén csak 50% tp/gyàp jàr. Esetleg fotó a bérpapírról az adataid kitakaràsàval?

Ennyiből nem lehet megmondani reàlis e vagy sem.

2018. ápr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit példát leírtál azt nem mondanám annyira irreálisnak. Azokon a napokon mikor otthon voltál gyápon tulajdonképpen csak a fizetésed 50 vagy 60 %-át kapod meg. Persze hogy jól van e neked számolva ezt csak pontos adatok birtokában lehetne megmondani. De igen nagyon le tudja húzni a teljes fizut.
2018. ápr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyrrektelen kollega először a munkáltató által fizetett betegszabadságra megy, aminek az összege magasabb. Gyap-nal nincs iylen
2018. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!