Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így vajon mi után számolnak majd?

Így vajon mi után számolnak majd?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő. Gyerek elött egy irodában dolgoztam, terhes lettem, elmentem csedre, most gyeden vagyok, 1 éves a kisfiam. A cég megszűnk pár hónapja, mert a főnököm elhunyt. Ám de úton a kistesó.

A nevemen van egy bt, így igazából van munkaviszonyom, de onnan "fizetést" sosem kaptam. Vajon mi alapján fognak a kistesó után ellátást adni? Valahol olvastam olyant, hogy nem kaphatok kevesebbet, mint most.


2020. máj. 21. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Ja gyed-gyes-en vagy a szülés időpontjában, akkor passzív jogon uhyanabból számítanak, mint az első gyerek esetében
2020. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 😊
2020. máj. 21. 08:45
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Amit az egyes ír, abban az esetben igaz, ha még megvan a régi munkaviszonyod. Mivel az megszűnt, így neked abból biztosan nem fognak számolni.

De hogy a bt miatt hogy számolnak majd, azt sajnos nem tudom.

2020. máj. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%
Keress fel egy tb-st. Ez jóval bonyolultabb, többtényezős kérdés annál, hogy itt hitelt érdemlő választ kaphass.
2020. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!