Vajon jár így gyed?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még az elején leszőgezném hogy dolgoztam elég somat már, csak az elmúlt 2 évben volt őssze vissza a munkaviszonyom. Most várok babát és az érdekelne hogy jár e gyed vagy mik a feltételek. A következő lenne a kérdésem sajnos a 365 nap 2 éven belül az nincs meg vagy nem lesz meg, egy pár nap hiányzik hozzá. Viszont az érdekelne hogy azt beleszámítják e azt az időszakot ami a munkaviszony megszűnése után van. Ugye ha megszűnik a munkaviszony akkor utána meg jár 45 napig a biztosítás. És erre lennék kíváncsi hogy azt beleszámítják e,mert akkor simán megvan a 365 nap. Persze nyilván nem ez a mérvadó és ha nem jár akkor nem kell a gyerek. Csak gondoltam utána járok hogy tudjam és ne legyen kérdéses vagy ne akkor kelljen utána járni. Előre is köszönöm a válaszokat. Szép napot mindenkinek!

2020. máj. 26. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Az a lényeg, hogy a szüléskor biztosított legyél. Vagy kapj akkor éppen munkanélkülit vagy legyen akkor érvényes munkaszerződésed.
2020. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Az első válaszolónak igaza van.

Nekem van jelenleg is munkaviszonyom, de veszélyeztetett terhes vagyok és még 4 hónapig táppénzen vagyok. 7 hónapig leszek összesen táppénzen így.

2020. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Az a 45 nap nem számít bele, mert az nem biztosított jogviszony, csak egèszsègügyi ellátásra biztosít, szóval addig van rendezve a Tb-d.

Továbbá a másik fontos feltètel, hogy a szülès napján legyen munkaviszonyod. Ha az nincs, akkor mindegy mennyit dolgoztál előtte, csak gyesre leszel jogosult.

2020. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
És ha van munkaviszony, de csak pár nap hiányzik, lehet kérni méltányosságot.
2020. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Ha a munkaviszony megszűnését követő 42 napon szülsz, még akkor is járna csed/gyed, de ha nincs meg a 365 nap, akkor bukod. Ha tényleg csak pár nap hiányzik, érdemes a méltányosságit megpróbálni.

Illetve attól függően, hogy mennyi lenne a csed/gyed, még az is egy opció, hogy bejelentkezel a munkaügyibe, és ha az álláskeresési ideje alatt szülsz, akkor minimálbér után kapod a csedet/gyedet.

2020. máj. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szülést megelőző 2 évben kell meglegyen a 365 nap folyamatos munkaviszony+ugye szülés alatt is biztosítottnak lenni.

Tehát ha idén szülsz akkor a tavalyi éveid rendben lennének?

2020. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok!

Rosszul írtam. Nem kell folyamatosnak lenni a munkaviszonynak!

2020. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És azt tudjátok hogy körülbelül hány napnál lehet a méltányosságit igényelni?

Az a baj amúgy, hogy az orvos szerint lehet hamarabb jön 1-2 héttel picurka és ugye akkor lehet nem lesz meg.

Nyilván nem ez a fontos, de azért egy kis picurkánál minden forint fontos és pont most építkezünk is.

2020. máj. 26. 15:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet megmondani, mert nem egységes. Vizsgálják, mennyi a bevételetek. Ha magas a bejövő jövedelem, akkor kisebb az esélye, hogy pozitív lesz az elbírálás. Ha elég magas a bevétel, akkor akàr akkor is bukhatjátok a gyedet, ha csak 4-5 nap hiányzik.
2020. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!