Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed/gyes? Vajon lehetséges...

Gyed/gyes? Vajon lehetséges az alábbi helyzet? Kérdés lent.

Figyelt kérdés

A felállás:anya nem jogosult gyed-re,gyes-t kap.

Az apa igényelheti a gyed -et a gyermek 1 éves korától,cserébe az anya lemond a gyes-ről.

Ekkor milyen biztosítási jogviszonya lesz?ha befizeti a 7050 Ft eg.bizt.szolg.járulékot,az úgy jó lehet?a gyes is csak term.beni egészségügyi ellátásra biztosít,tehát ezzel kiváltható,nem?

Esetleg a kieső nyugdíjbiztosítási járulékot be lehet fizetni külön?

Elore is köszönöm,ha valaki megírja valaki a választ.


2016. febr. 23. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
ha jól tudom idéntől már fél éves korától mehet az apa gyed-re nem csak 1 éves kora után, igen te fizeted a 7050 ft-ot addig míg vissza nem mész gyes-re a kicsi 2 éves korától, így jogosult leszel eü ellátásban, nyugdíjjárulékot nem kell fizetni, viszont ez az idő alatt ugye nem lesz munkaviszonyod, így ennyivel kevesebb lesz majd amikor nyugdíjba akarsz menni
2016. febr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Idén már a teljes gyed ideje alatt lehet dolgozni. Szóval ahogy lejár a csed ideje (168 nap), igényelheti apuka a gyedet munka mellett. Anyának a gyest le kell mondania, és a TB-t külön fizetni, de azzal valóban nem pörög a szolgálati idő. Én nem tudok arról, hogy lehet külön nyugdíjjárulékot fizetni.
2016. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkét választ,én is így gondoltam,ahogy írtátok.
2016. febr. 23. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előttem írok jól írták, annyival egészíteném ki, hogy nyugdíjjárulékot nem tudsz külön fizetni, esetleg önkéntes nyugdíjpénztárba fizethetsz be. Bejelentkezhetsz munkanélkülire is, kérheted, hogy az önkormányzat fizesse helyetted a TB-t, ha anyagilag rászorultok, illetve igényelhetsz aktív korúak ellátását, ha jogosult vagy rá, úgy tudom gyes után nincs várakozási idő. Viszont, ha bejelentkezel munkanélkülire, akkor kiközvetíthetnek közmunkára. Csak egy lehetőség.
2016. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a választ!
2016. febr. 24. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!