Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Vajon mit tehetnék? Kapkok...

Tundike25 kérdése:

Vajon mit tehetnék? Kapkok így gyest.

Figyelt kérdés
Sziasztók.szeretném a segítségeteket kérni.6 éve élek együtt a párommal,szeretnénk már nagyon babát.sajnos 6 hónap probálkozás után sem sikerűlt még.van egy munka helyem ami idegileg ellégé kimerit sokat dolgozom mint uzletvezető. és már nem birom nem megy. szeretném otthagyni de a baba vissza tart hogy,kapjam utána a gyest. lassan már nem megy szinte éjszakakonát fent vagyok így megvisel a munkám.nagyon sokat vagyok bent kifacsarnak mint egy citromot.mit jelent az hogy,ha az elmult 2 évben 365 napon át biztositottvoltál a gyes szabájaiba. ha kilépek kapnék gyest hiszen megvan a biztositott hátterem. segitsetek. köszönöm a válaszokat.
2017. szept. 11. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

GYES alanyi jogon jár, az összege elég alacsony, pontosan nem tudom, de 30.000 Ft alatt valamivel.


Feltételezem, hogy GYED vagy CSED amire gondolsz. Ahhoz, hogy ezeket Kapd plusz feltétel meg, hogy a szülés napján biztosított legyél. Ezek összege a bereden múlik.

2017. szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az a szülő (erről bővebben lejjebb), aki a szülést megelőző két évben legalább 365 napon át biztosított volt, azaz – leegyszerűsítve – dolgozott vagy felsőoktatási intézményben tanult.

Ez az amit nem egészen értek ez szerepel a leírásban. testvérem azt mondta,hogy kapnám,ha kilépek akkor is

2017. szept. 11. 08:18
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha jól értem, nem vagy még terhes. Így nyugodtan kiléphetsz és mehetsz másik munkahelyre.

Gyest még az is kap, aki életében nem dolgozott.

2017. szept. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyest mindenképpen kapnál, az alanyi jogon jár és mindenkinek azonos összeg. Amire te gondolsz, az a CSED és a GYED, ezekhez kell munkaviszony, összege a keresetedtol függ és csak akkor jár, ha a szülés időpontjában is van elő munkaviszonyod. Tehát ha kilepsz, nem kapsz gyedet
2017. szept. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha ilyen stresszes vagy, nem csoda, hogy nem jon ossze a baba. En aeleve helyedben keresnek masik munkahelyet. Erre az egeszseged is ramegy, meg baba se lesz.
2017. szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pont ez tart vissza.meg az hogy,beteges vagyok,és ha sikerűl a baba akkor feltesznek egy hálót a méhre és tudom hogy,ki írna a doki veszélyeztetetnek.így akkor marad ez mert más helyre meg ha megyek kellemetlen lenne ha mondjuk első 3 hóban sikerűlne és közölném a tényeket..köszönöm a vállaszokat.
2017. szept. 11. 08:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen amit írsz az is feltétele a gyednek/csednek. Kell két éven belül 365 nap biztosítás plusz az is, hogy szülés napján biztosított legyél (tehát legyen munkahelyed). A Gyed összege a brutto fizetésed 70%-a és ebből vonnak még 25% adót és nyugdíjjárulékot.


Gyes alanyi jogon jár, tehát bárkinek és összege kb 26500ft.

2017. szept. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Feltesznek egy hálót a méhre????
2017. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért van kb mindenki leszavazva?


Ezt a hálót én sem értem. Megírnad mi az?

2017. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gyest mindenképp kapsz, ahoz nem kell munkaviszony, de az csak 28ezer ft+ családipótlék 12000Ft, ezeket mindenhogyan megkapod.

Ha nem lépsz ki, és meg van a kellő biztosított munkanapod, akkor csedet/gyedet kapsz ez a fizetésed bizonyos százaléka,de gondolom több mint a 28 ezer, tehát jól gondold meg.


A hálós részt én sem értem...

2017. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!