Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed mellett tenyleg lehet...

Gyed mellett tenyleg lehet mar dolgozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok es azt hallottam, hogy mar gyed mellett is lehet dolgozni. Mas munkahelyre mennek, nem oda ahonnan a gyedet kapom. Igy akkor ugyanugy kapom a gyedet a regi munkahelyemrol? Es kell jelezni nekik, hogy mashol fogok dolgozni? Minden informacio erdekelne ezzel kapcsolatban, akinek van ezzel tapasztalata. Koszonom a valaszokat!

2020. máj. 29. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, én is dolgoztan gyed mellett (2019 év végén egy keveset) és én sem ott, ahonnan a gyed érkezett. Az eredeti munkáltatómnál be sem kellett jelenteni. (Utána is kérdeztem előtte a jogpontok.hu-n és egy másik kolléganőm is ugyanígy dolgozott gyed mellett.) Azóta adóbevallást is kellett leadnom ugye, és még nem jelzett senki, hogy gond lett volna 👍
2020. máj. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi van a szerződésben? Kitér erre? Vannak munkahelyek, amelyek kikötik, hogy köteles vagy bejelenteni ha máshol is szeretnél dolgozni, illetve van olyan munkáltató aki tiltja. De ez a szerződésben fel van tüntetve, ha van ilyen megkötés. Ha nincs szó benne erről, akkor minden további nélkül vállalhatsz máshol munkát.
2020. máj. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!