Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szlovák bejelentés esetén...

Ká111 kérdése:

Szlovák bejelentés esetén milyen összegű Csed/Gyed//Gyes -re számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Magyar vagyok, Magyarországon élek, több éve folyamatos munkaviszonyom van.

Utolsó és jelenleg is aktuális munkaadóm egy szlovák cég, szlovák székhellyel, munkavégzés helye Magyarország.

A jelenlegi bejelentett bruttó bérem 580 Euró + kiküldetés, ami adómentes.

Tud valaki segíteni, hogy ha most teherbeesnék akkor milyed Csed/gyed/gyes fog járni?

Magyarországtól vagy Szlovákiától fogom kapni?

Még nem vagyok terhes, csak szeretném tudni mivel számolhatok. Ha kiderül a terhesség érdemes lenne inkább átjelentetnem magam a magyar cégünkbe? Vagy jobban járnék ha a szlovák alapbérem lenne magasabb összegű? A főnököm rugalmasnak gondolom ilyen szempontból.

Köszönöm,ha valaki tud segíteni.



2020. jún. 15. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Én szlovákiai magyar vagyok, itt élünk. A férjem meg Magyarországra jár melózni, de szlovák szerződése van és eurot is kap a szlovákiai főnökétől. Ha magyar a szerződésed onnan kéne kapd, ha szlovák, onnan. Gondolom :)
2020. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attól az országtól kapsz bármit is, ahová adózol és fizeted a tb-det.
2020. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!