Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Külsőscég által dolgozom egy...

Külsőscég által dolgozom egy gyárban, terhes vagyok! Mire számithatok? Többi lennt

Figyelt kérdés

szóval pozitivat teszteltem másnap bementem a kórházba

de nem vizsgáltak meg időpont nélkül.

Aggódtam mert nehéz fizikai munkahelyem van.

Ezért sikerült elkapnom egy magánorvost aznap

aki megerősitette a terhességem 5hetes voltam akkor, (azóta már 7 hetes vagyok) házidoki kiirt hasi görcsökkel táppénzre. Eddig vártam hogy a nőgyógyász újra fogadjon több infót kapjak és ilyenkor már van szivhang is, több helyen olvastam legalább eddig szoktak várni. Úgy voltam vele akkor hogy a következő papirommal bemegyek a céghez, de a doki váratlanul lemondta az időpontot. Igy most csak az a papirom van amit először kaptam tőle. Ha azt viszem be, elfogadható?

bocsi ha hosszúra nyúlt a sztori, de a kérdésem lényegében: Már az első papirommal is védve vagyok?

Elég ez a személyes bejelentéshez?

(Ezután már csak postai úton szeretnék velük beszélni mivel hazaköltözöm.)

Ha valaki volt már hasonló helyzetben kérem ossza meg velem tapasztalatait!



2020. márc. 5. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, védve vagy. Tappenz alatt ne költözz
2020. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Milyen kódot írt az orvos a tp papírodra? Ha 9-est akkor védett vagy, de ha 8-ast akkor nem. A 9-es kód jelöli a terhességet. Egyéb esetben bármikor elküldhetnek táppénz alatt is. Főleg ha csak sima hasi görcsökkel vagy táppénzen. /egy munkaügyes
2020. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a táppénzes kód miatt lesz védett valaki. Ha babát vár, akkor emiatt nem rúghatják ki.

Elég ha bejelented a munkahelyeden.

2020. márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Eleve úgy megy oda a munkavállaló a munkáltatóhoz, hogy viszi a papírt, ami bizonyítja, hogy várandós...de ha csak egy hasi görcsös táppénzes papírt visz, amivel közelről sem tudja, bizonyítani, hogy terhes akkor annak nem sok értelme van.
2020. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bizonygatni hogy terhes vagy, senkinek semmi köze az orvosi leleteidhez. Védett vagy ha állapotos vagy. ( kivéve próbaidő alatt, határozott idejű szerződés lejárata után vagy ha rendkívüli felmondással küldenek el alapos indokkal) Igazából be se kell jelenteni a munkaadónak . Erre se kötelezhetnek senkit, kimondta az alkotmánybíróság hogy ez jogellenes. Pláne az első 12 hétben ezt senkitől se várhatják el. Elég akkor szólna ha eléd teszik a felmondást.
2020. márc. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Ezt olvasgassunk el, minden benne van

2020. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen utólag a válaszokat!

Igen elég volt bejelentenem a cégnél, nem számitott hogy még 8.-as kóddal voltam felvéve táppénzre.

2020. márc. 19. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!