Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Heti 2 napot dolgozok napi...

Heti 2 napot dolgozok napi bejelentéssel. Pár napja tudom hogy babát várok. Mire számithatok Igy az államtol szülés után? Anyagiakra gondolom.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 23. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Családi pótlék, gyes. Plusz az egyszeri anyasági támogatás.
2016. ápr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
+a férjednek családi adókedvezmény esetleg vagy GYED, ha ő el akar/tud menni majd a kicsivel, te meg dolgozol.
2016. ápr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez nem folyamatos biztosítási jogviszony, konretan csak az alanyi jogon járó gyes, csaladipotlek fog járni, illetve az egyszeri anyasági segély. A terhesség alatt tappen aem fog jarni
2016. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bella169 ***** válasza:
100%

Ahogy az előzők is ìrták. Annyival egészìteném ki hogy ha a férjednek van munkaviszonya akkpr a kicsi fél éves korától igényelhet gyedet úgy hogy mellette dolgozik.

Tehát az első 6 hónapban te kapsz gyest és családit (netto 37 700 összessen) majd mikor fél éves lesz a kicsite lemondod a gyest és fizeted a havi 7050 ft tbt ahogy most is teszed, a férjed meg megigényli a gyedet.

Akkor a pici 2 éves koráig ő kapja az ellátást, ami a

bruttó fizuja*0,7*0,75. Ennyit kap majd kézhez plusz a fizuját és ő fogja tudni igényelni a családi adókedvezményt ami plusz 10 ezer.

2016. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
Kérdés, hogy mióta foglalkoztatnak így. Ha legalább 1 éve, akkor a munkaügyi bíróságon visszamenőlegesen kérhető, hogy határozatlan idejű szerződést kössenek. Ebben az esetben biztosan nyerő perről van szó.
2016. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt mégis honnan veszed?
2016. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat mindenkinek.

A doki azt mondta hogy vérzékeny méhszáj am van illetve hátrahajló méhem ezért nagyon kell vigyáznom a 12 hétig se cigi se stressz illetve kímélő életmódot javasolt mivel egy kocsmában dolgoztam napi tizenkét 14 órát így rögtön felmondtam szóval most semmilyen jövedelmem nincs munkanélküli járulékot kapni nem fogok mert nem volt annyi bejelentett munkaviszonyom ebben az esetben a szülésig jogosult vagyok bár akármilyen juttatás a ha igen mit igényelhetek

2016. ápr. 28. 10:17
 8/9 Bella169 ***** válasza:

Így sajnos szülésig semminem vagy jogosult.

A terhességed 90. napjától a párod (amennyiben a férjed) igényelheti a magzati adókedvezményt, ha van munkája. Ez kb nettó 10 000 ft havonta. Ha nem a férjed akkor csak a következő évi adóbevallásnál igényelheti vissza egy összegben.

A szülés utánit már leírtam a fentebbi kommentemben.

2016. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 12.het utan se legyen cigi, ha nem muszaj...
2016. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!