Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A baba megszuletesetol kérhete...

A baba megszuletesetol kérhetem a fizetés nélküli szabadságot?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm azt mondta, hogy a baba születése napjától kérjem a fizetés nélküli szabadságot (a baba 3 éves koráig), tehát amikor a csed elkezdodik, de így nem gond, hogy nem előre kervenyezem a fizetés nélküli szabadságot, ugyanis nem tudom a szülés pontos napjat, így csak pár nappal utána tudom beadni a kérvényt, visszamenőleg is engedélyezik azt a pár napot?
2020. jún. 30. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A csed időszaka nem fiznélküli, hanem szülési szabadság, a fiznélkülit ennek a lejártától kell kérned.

Ha csedre nem vagy jogosult, akkor is jár a 24 hét szülési szabi, majd a fiznélküli.

2020. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor majd ha lejar a csed, onnantól kell kérni, akkor csak a gyed, gyes időszakara kell? Nem értem, miért mondta akkor ezt a munkáltató. Köszönöm szépen!
2020. jún. 30. 17:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Meg az lenne a kérdésem, hogy a szülési szabadságot is kérnem kell? Bocsánat, ha hulyeseget kérdezek, de nagyon nem vagyok ezzel tisztában, mit mikor kell kerelmeznem, a neten pedig annyi felé információ van.
2020. jún. 30. 18:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Csedre jogosult vagyok, majd gyedre, és utána fog jönni a gyes.
2020. jún. 30. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!