Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi összegre vagyok jogosult?

Georgina201995 kérdése:

Mennyi összegre vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

2017-től írom le a történetem.

2017.nov 15-én kezdtem egy gyárban dolgozni. 2018.júnusában táppénzen voltam 70/60 %-on. Majd visszamenőleg megkaptam a 100%-os táppénzt mert volt egy munkahelyi balesetem, amitől a mai napig nem jött helyre a kezem. 2019.januártól állásidőn voltam, de a munkavállaló fizette utánam a járulékokat és ez tartott 2020.februárig. Majd 2020.marciustól újra 100%-os táppénzen vagyok jelenleg is mert vannak még vizsgálataim. Szeretnék munkahelyet váltani, de nem szakadna meg a munkaviszonyom. Ha találok egy másik helyet, ahol le dolgozok 3 hónap próbaidőt és utána próbálkoznánk a babával mire lennék jogosult? Az utóbbi egy év jövedelemmel számolják vagy az új munkahelyen való keresetemmel? Így bele férek a 2 éven belüli 365 nap biztosítási időben?

Válaszokat előre is köszönöm.

Bármi hasznos információt szívesen olvasok!


2020. júl. 6. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:
A régi munkahely nem számít, csak az új. Valamint a táppénz sem számít bele a csedben, vagy gyedbe. Ha váltasz munkahelyet akkor úgy van ahogy írod. Legalább 120 napot kell dolgoznod. De végülis nem tudom milyen munkád van, de terhesség alatt is dolgozhatsz ha bírod.
2020. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!