Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha apuka megy gyedre akkor...

Ha apuka megy gyedre akkor amellett ugyan úgy dolgozhat?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam hogy igen de nem vagyok benne biztos meg a rendes fizetést kapná meg plusz fizetése hány százalékát kapná meg gyedként ? Nettó fizetésből kell számolni vagy bruttó bérből ?

2020. júl. 14. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
GYED mellett nem lehet dolgozni.
2020. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam gyed extra
2020. júl. 14. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Dolgozhat gyed mellett, mint ahogy az anya is.

Bruttó fizuból kell számolni, mindig abból, mert a nettó eltérő lehet. A bruttó fizu 70%-a, amiből 25%-ot vonnak, de maximum a minimálbér duplájának 70%-a, vagyis mayimum bruttó 225400.

A fizuját ugyanúgy kapná tovább.

2020. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Nincs olyan, hogy gyed extra. Az is sima gyed. Igen, teljes munkaidőben dolgozhat mellette, és ahogyan előttem írták, kapja a fizetését és mellé a gyedet.
2020. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

GYED-et kaptam amikor visszamentem dolgozni.

260e a fizetésem, ezzel megkaptam a GYED plafonját, ami akkor 144e volt. Így a fiam 2 éves koráig megkaptam a fizum és a GYED-et is egyszerre.

Ha 200 felett keres, akkor jó eséllyel ő is a plafon körüli értéket kapja, ami idén talán 160 körül van?

2020. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
200e keres a bruttója 300e felett van
2020. júl. 14. 15:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A szabályokkal nem vagyok tisztában, de biztos lehetsz benne, hogy pontosan ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mintha az anya lenne gyeden.
2020. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, de csak a csed időszak lejárta után mehet vele ő gyedre. Addig te vagy csed-en vagy (ha dolgoztál előtte) vagy gyesen. Ha apuka akarja majd a gyedet, neked le kell mindani a gyest, és magad után kell fizetned a TBdet. menjél be a családsegítőhöz, segítenek
2020. júl. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!