Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Októberben jár le a gyesem,...

Októberben jár le a gyesem, viszont tervezünk még 1 babát. Ha összejön a baba addigra, akkor gyes után elmehetek táppénzre, jogosult leszek rá? Vagy ilyenkor mit kapok?

Figyelt kérdés

2020. aug. 4. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Kiveszed a bent marado szabikat ( ezzel ujra munkába kerülsz) és ha elfogy a kivett szabi akkor mehet a tp. Nekem igy volt
2020. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell kivenni az összes szabadságot.

Sőt hivatalosan 1-et sem kell.


Írásban kéred a fizetésnélkuli szabadság megszüntetését és bejelnted a terhességet,majd jelezd, hogy tappenzre mész veszélyeztetett terhesség miatt.


Ha esetleg nem lesz addig baba, akkor kiveheted a szabikat, gondolom úgyis be kell a gyereket szoktatni oviba, ezután tudsz dolgozni is, és utána tappenzre menni, ha sikerül


:)

2020. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell, de én kivettem, tehát igy is lehet. Nem irtam,hogy kötelező, hanem hogy ha nekiáll a szabiknak,újra munkának számit. Utána akár 1 nap után is mehet a táppénz
2020. aug. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelező kivenni a szabikat. Én kivettem párat mert pont úgy jött ki,hogy munkába visszaállás után volt pár napom nemvártig. És igy egyszerübb volt, mint nem kivenni. Volt egy hónapnyi szabim, legalább biztosra tudtam menni ,hogy sikerült a baba és nem mentem vissza, hanem maradtam otthon.
2020. aug. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!