Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hat hetes terhes vagyok, és a...

Hat hetes terhes vagyok, és a párommal októberben csinálunk egy lagzit is a baba születése előtt. De mivel akkor már 23 hetes leszek nem tudom a kinézett ruhába el fog e férni a hasam. Beleférek majd az ehhez hasonló ruhákba?

Figyelt kérdés

Ezeket a típusú ruhákat néztem amik szebbek de könnyűek is.

25 éves vagyok és 167 cm 63 kg most.

Felejtsem el ezeket amiket néztem? Vagy kezdjek el több zöldséget és gyümölcsöt enni kevesebb szénhidráttal?

Nem veszélyeztetem azzal a babát?


[link]


[link]


[link]


[link]


Köszi a válaszokat!:)


2014. jún. 11. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
A 3. kivételével szerintem simán jók ezek a ruhák! Nekem konkrétan 25 hetesen csak az vette észre a pocakomat aki napi szinten találkozott velem... simán letagadhattam volna, hogy babát várok... de persze vannak ellenpéldák is, akiknek ennyi idősen már jelentős pocakjuk van, de a fenti ruhák akkor is jók!
2014. jún. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az elsö kettöbe igen, a 3.-4.-be nem valószonű és ráadásul bután is nézne ki. Egyik barátnöm volt ilyesmiben 4 gónaposan és elég furán állt rajta. A hasad n9övekedése nme attól függ mit eszel, ez ember függő, van akinek 20. hét körül kezd csak el látszani van akiinek már a 12. héten is simán kivehetö hogy ott baba van. Majd ugyis az esküvö elötte pár nappal kell utolsó ruha probára menni és akkor rád szabják.
2014. jún. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az, amit elsőnek linkeltél simán jó lehet pocakkal is. Az a fontos, hogy ne szorítson egyáltalán, mert az egy terhes pocaknak borzasztó érzés. Szóval, ha csak a melltartó része formázott, a többi hozzád alakul, akkor jó lesz. Azzal számolj, hogy a mellméreted is nőhet a 23. hétre, nem is keveset - nem csak a kosár (azaz a cici maga), hanem körbe, a mell alatt is (a mellkas körfogata is nő, ahogy a méh egyre feljebb tolja a belső szerveket).


A sok gyümölcs/zöldség nyilván nem árt, de szénhidrát is kell, szóval a diétázást (főleg egy ruha miatt) felejtsd el terhesen.

2014. jún. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az egészséges étrenddel nem veszélyezteted a babát. De ez attól függ inkább hogy Te a terhesség alatt mellben mennyire erősödsz meg. Ha nem változik a mellméreted akkor az első és a negyedik ruha biztosan rád fog menni (a kettes és a hármas mellmérettől függetlenül felejtős azok túlságosan beszűkülnek pocak tájon már pedig 23 hetesen már lesz pocakod).

Viszont ha a melleid növekedésnek indulnak akkor egyik sem lesz jó rád.

Én terhességet 62 kilóval, 168 cm- mel kezdtem és 75B- s melltartómérettel, a 13. hétre már 85B-s méretet hordtam, a 22. héte pedig már 90D-set kellett vennem. Szóval én a helyedben még kicsit várnék hogy hogyan alakul a tested, mert lehet hogy potyára rendeled meg/foglalod le ha az esküvőn még félig sem fogják tudni rád adni.

2014. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ!:)

A mellméretem elég nagy 75 c, de előfordul hogy a d méret jobb...ezzel együtt nem mondanám magam molettnek. Úgy látom a mellem már most komolyabb változásokon megy keresztül... legalábbis a páromnak már szemet szurt...

Ez a ruha választás nagyon nehéz dolog... azt mondják a rokonok vegyek meg egy nagy méretet és az esküvő hetén rám igazítják ha nagy...

2014. jún. 11. 14:26
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Jujj, de szépek ezek a ruhák! Összességében szerintem jó irányban keresgélsz. Olyan lehetőséget keress, akár kölcsönzöl, akár veszel ruhát, hogy utolsó héten rádalakítsák. 23 hetes terhesen talán még nem lesz olyan óriási pocakod, de a melled nőhet egy-két méretet.

Leírom, mit gondolok a ruhákról, esetleg hasznos szempontok lehetnek a ruhaválasztáshoz:

Talán az elsőben van a legkevesebb rizikó, a mellrész olyan kialakítású, hogy lehet bele nagyobb ciciket is pakolni, a hasat viszont szabadon hagyja. Megnyugtatóbb lenne, ha fűzős lenne a háta, és/vagy vállpántja lenne, de összességében optimális választás.

A másodiknál a mellrész már olyan szabású, hogy vagy beleférsz, vagy katasztrófa lesz, de csak a kosárméret miatt. A körméret és a pocak szempontjából előny, hogy fűzős a háta, viszont ha a pocakod mégis csak elég nagy lesz, a ruha elején az a redő lehet, hogy nagyon bután fog kinézni, kinyomja a pocak, és egész más lesz az esése. Szóval ez rizikósabb.

A harmadiknál a strasszköves rátét aggasztana, megint csak akkor, ha megnőne addigra a pocakod, kinyomná nagyon, de ha nem lesz nagy pocakod és/vagy ami pocakod lesz, az inkább lent domborodik, akkor ez is szépen mutatna, ráadásul fűzős, ez előny.

A negyedik ruhának csak a vállpánt és a szabadon maradó hasrész az előnye, a mellrésze rizikós, a mell alatti díszítés is túl lent van.

Amúgy nekem esküvőkor és első teherbeeséskor nagyon hasonló paramétereim voltak magasságra és súlyra :) A kevesebb szénhidráttal egészen biztosan nem ártasz a babának. Koplalni, szigorúan diétázni persze nem szabad, de az extra terhesség alatti elhízás ellenszere éppen ez, ki kell iktatni az étrendből az alacsony tápértékű, ám magas kalóriatartalmú finomított cukrot és fehér lisztet. Ha emellett változatosan étkezel, bajt nem, csak jót tehetsz a babáddal. És nem első sorban, de azért legalább szép leszel az esküvődőn :)

Kellemes esküvői készülődést és babavárást!

2014. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó fazonú ruhák, mell alatt varrott, alul lengébb, ezekbe simán belefér majd a pocakod. Annyi hogy a 3-as hasnál összefogott, azt nem ajánlanám de pl az első ruha nagyon jó lenne.
2014. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást Vilcsianyuja, nagyon hasznosnak találom! :)
2014. jún. 12. 09:58
 9/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nincs mit, nagy élvezetemet leltem a ruhanézegetésben, egy kis nosztalgia :)
2014. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!