Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Járna bármi, ha most esnék...

Járna bármi, ha most esnék teherbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 évig folyamatos munkaviszonyom volt. Igaz, valtottam ketszer, de először kerestem másikat majd, ha ott felvettek, felmondtam és a felmondási idő után már mehettem is dolgozni.

Azonban, jött a vírus. Szépen felmondtak. Ez márciusban történt. Azóta itthon vagyok. Olykor körmözök, de csak néha jönnek. A semminél több. Ismerősök próbálnak bevinni egy céghez, elvileh folyamatban van, mert eddig sehova nem sikerült dolgozni mennem. (vagy lejelentés nélkül, vagy 4 órába akartak felvenni.. Bánom, hogy nem fogadtam el utólag)

Az a kérdés, mivel fél éve cirka nem vagyok biztosított, ha teherbe esnék, járna bármi?

Másfél éve próbálkozunk és nem jön össze a baba... Most szünetelünk a szitu miatt pedig elején a férjem mondta, maradjak csak itthon, indítsam be a körmös sztorit, de nyilvan nem sikerült. Most meg már szorul a hurok, mert őt is visszajelentették 4 órába és jóval kevesebbet keres..

Imádkozom, hogy végre felvegyenek... :(

Ha felvesznek, újra kezdhetjük a baba dolgot?

Köszönöm a segítséget!

Legyen csodás hétvégétek!!

26/N



2020. aug. 7. 06:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek, megint 3 hónap a próbaidő, azalatt indoklás nélkül kirúghatnak. Ha a szülés napján biztosított leszel tb ügyileg, azaz vagy munkaviszonyban állsz, vagy álláskeresési igénylését úgy időzíted, hogy szülés napján is tartson, akkor a minimum gyedet kapod. Gyes alanyi jogon jár, huszonezer ft, meg egyszeri anyasági támogatás, ez a kettő biztosan jár munkaviszony nélkül is.
2020. aug. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Annyi a kerdesem meg, hogy ha teszem azt megis probaido alatt esem teherbe, akkor is kirakhatnak? Tudom, hogy indoklas nelkul megtehetik amugy, de elvileg az allapotos nok vedettek. Vagy ez ellen nem? (nem szeretnek terhes lenni probaido alatt, csupan kerdes)

Ment amugy a pipa, koszonom a valaszt! :)

2020. aug. 7. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt sajnos nem él a védelem.
2020. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!