Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Március óta dolgozom, ha most...

Március óta dolgozom, ha most teherbe esnék járna-e nekem a gyed, mire a baba megszületne?

Figyelt kérdés

2013. nov. 11. 21:25
1 2
 1/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igen, akkor meglenne a 365 nap biztosítotti jogviszonyod.
2013. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Akkor 2014ben szülnél,így a 2013as évi jövedelmedet veszik figyelembe

Bár úgy tudom hogy a szülést megelőző 2 évben ( tehát 2012-13 ) ban összesen megkell lennie a 365 nap biztosított időd.

Ezt nemtom megvan e ?!

Ha igen..akkor jár tgyás és gyed is...

Javítsatok ha rosszul írtam

2013. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utoljára én is azt olvastam, hogy a megelőző két évben kell meglennie a 365 napnak. Akkor elvileg ha átlagosan egy hónapot 30 napnak számolunk, 12 hónap alatt, azaz egy év alatt megvan. Tehát mire a baba megszületne simán meglenne. Viszont többen azt mondták hogy 2 év munkaviszonynak kell meglennie. Addig nem merünk a baba projektbe belevágni amíg biztosan nem kapok gyedet.
2013. nov. 11. 21:37
 4/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Egy év munkaviszonynak kell meglennie (egész pontosan 365 napnak), de nem muszáj folyamatosan, hanem az előző két évben kell összejönnie (nem két év munkaviszony a feltétel tehát, itt egyfajta engedményről van szó, hogy két évre visszamenőleg összeszámítják a biztosítotti napokat, és abból kell összesen legalább egy évnyinek összejönni). És ez vonatkozik a TGYÁS-ra és a GYED-re is.
2013. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nemkell 2 év munkaviszony. Az a lényeg hogy a szülés előtti 2 évben meglegyen a 365 nap biztosított időd.

A munkaviszonyod előtt munkanélkülin voltál ? Volt e biztosítási idő kiesésed ? Ez mind fontos

2013. nov. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Idén március előtt külföldön dolgoztam. Március óta közalkalmazott vagyok. A GYED összegét hogy lehet kiszámolni?
2013. nov. 11. 21:48
 7/11 anonim ***** válasza:
De ha csak 365 nap munkaviszony van, akkor csak egy évig van GYEd (ha van 2 év munkaviszony, akkor 2 éves koráig jár a gyermeknek), vagy ez már megváltozott??
2013. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na ezt például még nem hallottam, és érdekelne. Mert egy év nem túl sok...
2013. nov. 11. 21:57
 9/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
A TGYÁS 168 napra mindenképp jár, ha megvan a 365 nap. A GYED-nél, ami a 168 nap TGYÁS után a gyerek max. 2 éves koráig tart, van egy olyan kritérium, hogy a jogosultság kezdetét (ha ezt jól értelmezem, akkor az a szülés napja) megelőző két éven belül megszerzett biztosítási jogviszony alapján jár, tehát ha itt nincs meg a két év biztosítotti jogviszony, akkor lehet gond. De ha most teherbe esel és teszem azt végig dolgozol szülésig, akkor lesz kb. 16-17 hónap biztosítotti jogviszonyod. Enyi ideig kaphatnál tehát gyedet, ami a tgyás lejártát követően indulna. Buknál 2-3 hónapot kb.
2013. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy ha a gyerek 2 éves koráig akarsz gyedet kapni, akkor kell 2 év munkaviszony.
2013. nov. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!