Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A 2021 júliustól emelkedő...

A 2021 júliustól emelkedő CSED azoknak is jár, akik július előtt szülnek?

Figyelt kérdés

Nem találtam egyértelmű információt róla a neten...


Áprilisban szülök, ezesetben június végéig 70%-os Csedet kapok, júliustól pedig 100%-osat a fennmaradó kb. 2 hónapra?


Ti tudtok erről valamit?



2020. szept. 7. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem (vagyis valahol olvastam) hogy azok kapják meg akik juli 1 után szülnek.
2020. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Én is úgy tudom, hogy nem számolják újra. Azokra vonatkozik, akik július 1 után szülnek. Cikkeztek róla az elején.
2020. szept. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudnátok erről valakit linkelni?



Esküszöm, hogy semmit nem találok, ahol azt írnák, csak a július 1 után szülő nők vehetil igénybe.

2020. szept. 7. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Senki sem tudja, mert hivatalosan ez nincs kommunikálva. Még. A hivatalos megfogalmazásokból egyértelműen nem derül ki. Az lenne a fair, ha ujraszámolnák, akiknek folyamatban van, de az élet nem mindig fair sajnos. Én nagyon kiváncsi vagyok, mert szakmabeliként érdekel a dolog. Anyaként nem vagyok érintett. Ha teherbe esnék, akkor már tuti július 1 után születne, de nem is próbálkozunk jelenleg szóval tényleg a szakmai kíváncsiság hajt, mindenhol utánanéztem, kollégákat kérdeztem, akik más fórumokon is tájékozódnak mint en, de senki nem tudott egyértelmű választ adni...
2020. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Egy másik kérdés és a saját bizonytalanságom okán én végül rákérdeztem az EMMI-nél e-mailben, hogy csak a július 1. után születendő babákra fog-e vonatkozni az emelés, vagy mindenkire. Azt a választ kaptam, hogy egyelőre a tervezett módosítás részleteiről nem született döntés, ezért nem áll módjukban tájékoztatni. Vagyis nem véletlenül nem találtam erről infót hosszas keresés után sem... Mi (ahogy nagyon sokan mások is) elgondolkodtunk, hogy esetleg érdemes-e a családtervezéssel egy picit várni "anyagi megfontolásból". A válasz alapján egyértelműen úgy látjuk, hogy nincs értelme. Annyi minden lehet még a részletekben, ami kizárhat minket ebből... A mi időnk pedig megy. Ígyis isteni csoda lenne, ha azonnal összejönne. :)
2020. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

[link]


"2021. július 1-jétől 70%-ról a bruttó fizetés 100%-ára

emelkedik a csecsemőgondozási díj (CSED) összege. Ez

kedvező az anyukák részére, hisz a CSED után csak személyi

jövedelemadót kell megfizetni, nyugdíjjárulékot és

társadalombiztosítási járulékot nem. A CSED-et azok a nők

vehetik igénybe, akik a szülést megelőző két évben legalább

365 napon keresztül biztosítottak voltak, és jár az ellátás az

örökbefogadó szülőknek is a gyermek hat hónapos koráig.

Azoknak is emelkedik a csecsemőgondozási díj (CSED)

összege 2021. júliustól, akik már igénybe veszik a juttatás."

2021. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4 vagyok. Azért aki anno lepontozott nyugodtan elárulhatná miért 🤔
2021. jún. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen én juni 1 szültem a második lányom máj 31tol juli 1ig 70%ot kapok juli1tol novemberig 100% egy hete kaptam meg a hatarozatot
2021. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!