Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kismama vagyok táppénzen,de...

Kismama vagyok táppénzen,de megigényelném előre a CSEDET.Először a táppénzt kell lezáratni, vagy már mehetek a munkáltatóhoz megigényelni a csedet?

Figyelt kérdés

2020. szept. 10. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Hat ezt így valahogy egyszerre kene. Mármint. Kikéred a táppénzes papírt, pl 10-ig. 11-tol megigenyled a csedet. Egyébként biztos megéri elobbrol igényelned? Nem magasabb a tp osszeged mint a GYED? Nekem nem érte meg, csak azért.
2020. szept. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Le kell zárnod a táppénzt, és a következő naptól igényelheted a CSED-et.

#1 ez CSED nem GYED az pedig magasabb összeg mint a táppénz.

2020. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
A Csed a szülés napjától vagy előtte 28 nappal indul. Ezt neked egy formanyomtatványon kell jelezned a munkáltatód felé, hogy mit választasz! Mivel előre nem tudhatod, hogy mikor fogsz szülni, úgy csak akkor tudják a csedet indítani, ha megszületik a baba. Le kell adnod a kórházi zárójelentést, amin szerepel, hogy élő magzat született, az anyakönyvi kivonat másolatát és a Taj-t. Utána tudják korrigálni a fizetésed és a helyes összeget beállítani. Addig le ne zárasd a tp-t ameddig meg nem szülsz. Üdv: egy munkaügyes kismama
2020. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

2 en is tudom!!! De ha a tp magasabb, mint a GYED, akkor nem éri meg előrébb hozni a csed-et.

Pl táppénz 100 Ft

csed 200

GYED 80


Két éves korig fut ki a csed és a GYED. Ha csedet előrébb hozod akkor nem 18 hónapig kapsz gyedet, hanem 19 hónapig. Na most ha a táppénzed magasabb, mint a GYED, akkor nem éri meg elobb igényelni a csedet, mert a tp és GYED különbözetével leszel rövidebb a 2. év végére, azaz 20 Ft-tal a fenti példa alapján.

2020. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Az első azért kérdezi a gyedet, mert akkor nem éri meg a szülés előtt csedre menni, ha táppénze magasabb összegű mint a gyed.

Ezt gondold át, nekem sem érte meg előbb menni csedre.

2020. szept. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha valakinek magasabb a bére, akkor nem éri meg hamarabb igényelni a csedet.


Tobbnyire azokról van szó, akiknek alapvetően több lenne a gyed, mint a maximum összeg , ezért a tappenz magasabb.


Magyarul 169 ezer ft-nal több tappenz kapnak.

2020. szept. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit írtatok, azt mind tudom, de a Kérdező már eldöntötte, hogy mit szeretne (nekem legalábbis így tűnt a kérdésből, mivel nem az volt a kérdés, hogy igényelje e, hanem annak a menete). Én csak a kérdésre válaszoltam. Gondolom a kérdezőnek számít a magasabb összeg (ha nem, akkor elnézést, én a kérdésre válaszoltam, ezek szerint feleslegesen) Nem akartam senkit se bosszantani.
2020. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, így már értem.
2020. szept. 11. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!