Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most akkor csok vagy babaváró...

Most akkor csok vagy babaváró támogatás éri meg jobban, vki kifejtene hogy melyik a jobb és melyik mire van?

Figyelt kérdés

Mi lakást szeretnénk felujítani vagy bővíteni, az első baba hamarosan megfog születni és szeretnénk vmilyen támogatást megigényelni.


De hallottam hogy olyan támogatást is lehet megigényelni amibol x forintot bármire kolthetunk és kamat nélkul 2-3 év után kell visszafizetni ha majd vállalunk még 2gyereket ?


Vki tudna tanácsot adni és kis leirást ezekről?


Abszolút nem vagyok képben ezekről és még van a családi pótlék is, eggyelőre elég ezekről pár szó.



2020. okt. 13. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Mi holnap megyünk aláírni a babavárót, a hitelfeltételeknek megfeleltünk, utána utalják is másnap.

Lényeg a babavárónál hogy egyik félnek legalább legyen 3 év folyamatos tb jogviszonya, a fizetése ennek az egyénnek legalább nettó 180 körül jöjjön ki, adóstársnak is kell munkahely ami legalább 180 napja folyamatos. Annál a banknál vegyétek fel ahova megy a fizetésetek is, lényegesen egyszerűbb.

10 milliót vettünk fel 20 évre, havi 50 ezret kell fizetni, és ha lesz tesó akkor 3 évig lehet szüneteltetni a törlesztést.

Ez igazából egy kamatmentes személyi kölcsön, ami szabad felhasználású, és a törlesztője nem lehet több havi 50-nél, ilyen kölcsönt máshol nem kapsz. Két gyerek után (A meglévő nem számít) elengedik a hitel 50%-át, három után az egészet.

CSOK részleteit nem tudom, nekem nem volt szimpatikus, hogy mindent számlával kell igazolni és utólag folyósítanak.

2020. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
A babaváró hitel lehet max 10M Ft, szabadon felhasználható és a törlesztőt 50E Ft-ban maximalizálja. Akkor tudod igényelni ha a gyerek még nem született meg és akkor 3 évre kérhető a törlesztés felfüggesztése. Meglévő gyerekre nem igényelhető. Ha születik még egy baba akkor a fennmaradó tartozás 30%-át, ha 2 baba születik még pluszban (tehát összesen 3 gyerek lesz 5 év alatt) akkor a teljes fennmaradó tartozást elengedi az állam. Bankja válogatja, hogy melyik jövedelmet fogadja el, de egységes mindenhol, hogy az egyik félnek meg kell legyen egyhuzamban a 3 éves Tb jogviszonya, házasságban kell élni, az anya nem lehet több 40 évesnél. Ezeken kívül vannak még apróbb kritériumok, de ezt inkább a bankban kérdezd meg. Csok-ról nem tudok nyilatkozni.
2020. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Jol irjak. Erdemes annal a banknal beprobalkozni ahol amugy is szamlatok van mert szamlanyitast ir elo kb mindegyik meg kotelezo utalast. Illetve a k&h nal legalabb a kolcson 50% at ingatlan celra kell forditani, szoval nem teljesen szabagmd felhasznalasu. Tudom ajanlani a bankmonitort ok segitenek mindenben neked csak alairni kell menni a bankba es ok megnezik h megkaphatod e es hol erdemes felvenni.
2020. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszonom nagyon, akkor még azt kérdezném hogy a babaváró hitelnél elég ha csak a férjnek van folyamatosan tobb mint 3éve megszakítás nélkűl , a nő-én nemrég lettem munkanélkuli pocakkal(hosszu torténet)

a lényeg igy is adhatnak?

Vagy ahogy az első irta nekem is ugyanugy most munkahelyem kellene legyen?

2020. okt. 13. 19:24
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha te munkanélküli vagy nem adják meg sajnos.
2020. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

"Két gyerek után (A meglévő nem számít) elengedik a hitel 50%-át, három után az egészet."


Tudtommal itt 50% ról szó sincs.


Elsô gyerek utàn kamatmentessèg, màsodik gyerek utàn 30%, harmadik gyerek utàn teljes tartozàs elengedès jàr.

2020. okt. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok mondjuk nem ertem h miert nem hasznos a valaszom...
2020. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Kedves 3as-7es! Az én válaszom is haszontalan pedig 3 hónapja igényeltük és tudom miről beszélek...ez a tipikus leszavazlak csak azért is hozzáállás. Tudom sokra nem mész vele, de nyomtam neked egy zöld kezet.
2020. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!