Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól értettem? A babaváró...

Jól értettem? A babaváró hitelt ha megkapom és születik 1 baba akkor 30%ot engednek el ha 2 50%ot és ha 3-at a teljes összeget elengedik ?

Figyelt kérdés

Hihetetlennek tűnik nagyon, lehet én értem félre? És az összeg akár 10millió is lehet?


Bocsi ha vmit nagyon félreértettem, akkor hogy van?



2020. okt. 14. 21:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 12. hetes, a babád élő embernek számít, tehát 1. gyereknek. Ilyenkor rögtön jár a kamatmentesség, és kérheted is a törlesztés szüneteltetését 3 évre (ami ugye elég jó). A 2. gyereknél a tartozás 30%-át engedik el, tehát ha 3 éven belül, a szüneteltetés alatt, akkor 3 milliót. Ha a második gyerek pl. 5 év múlva születik, akkor is csak a maradék tartozás 30%-át engedik el. 3. gyerek után pedig az összes tartozást elengedik. Nyilván ennek alapján minél hamarabb érdemes vállalni a többi gyermeket, feltéve, ha szeretnétek. A 10 millió szabad felhasználású, és maximalizálva van havi 50 ezer Ft-ban a törlesztőrészlet. Jövedelemtől/egyéb tartozásoktól függ, hogy a 10 milliót megkaphatjátok-e, ajánlhatnak ennek alapján kisebb összeget is.
2020. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom ki az a birka aki le pontozott, de ha az első gyermeknél kamatmentessé válik a hitel masodiknál es harmadiknál van az amit le írt az utolso kommentelő. Mivel mi már megcsináltuk és meg is született a baba, így nem írtam hülyeséget de az emberek ilyenek mind birka.
2020. okt. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Azért azt nem árt tudni, hogy a kamattámogatás kormányzatilag bármikor visszavonható. Bár erre kevés esélyt jósolnak 10-20 év alatt sok víz lefolyik a dunán.

1 gyerek felnevelése meg alsó hangon 10 millió. Ha csak a számokat nézzük, nem éri meg. Ha viszont várhatóan javulni fog a jövőben az anyagi helyzet, mert pl. tanultok, akkor kezdetnek jó segítség.

2020. okt. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Így van, azért koszi szépen h leirtad ezt is h bármikor változhat a kamattámogatás, erre mindenképp rákérdezek a bankba..
2020. okt. 15. 21:07
 15/18 A kérdező kommentje:

Nálam ment a zöld kéz, sajnálom ha lepontoztak.

Melyik válaszoló voltál?

2020. okt. 16. 09:04
 16/18 anonim ***** válasza:
40%

Én előtte nem válaszoltam.

Nem baj, ha lepontoznak, nem törődök ezzel. :)

Igen, azért írtam le, mert kevesen tudják, de így van. Persze tényleg kevés esély van, mert melyik kormány akarna pont a családosokkal kitolni, de hát mostanság gyakori a világ válság jelenség, így szerintem erre is fel kell készülni. Jó lehetőség, de ésszel kell ezt is. Sok sikert, ha neki indulsz!

2020. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
53%
Azért pontoztak le, mert ez egy ilyen fájó tény, és a struccpolitika mindig könnyebb, mint szembenézni vele 😀 (mi is felvettük, szóval nem azért írom, hogy haha mind megszívjátok)
2020. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

13 as és 16os stb. nagyon igazad van!!

Nem lehet vakon megbízni a kormányba sem hisz változhat idővel bármi.

Pont én is erre gondoltam, babát amugyis akarunk , a hitelt bármilyen jól hangzik, tobbszőr is átgondoljuk.

2020. okt. 16. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!