Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A legelső családi pótlék 8...

A legelső családi pótlék 8 nap ügyintézés után jön, vagy amikor amúgy is küldenék a hónap elején egy összegben?

Figyelt kérdés
2020. okt. 16. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Igaz én tavaly áprilisban igényeltem...

04én született a fiam, kb 10én igényeltem meg ügyfélkapun. Már aznap vissza is jött a határozat, hogy jár. Utalni pedig rá 5 napra utaltak, 15én.

Nemtudom segítettem e ezzel :)

2020. okt. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En most augusztus vegen szultem, szeptember elejen igenyeltem, masnap vissza jott a hatarozat, hogy elfogadtak az igenykesem viszont csak oktober elejen kuldtek a tobbivel. :)
2020. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy igényelted #1 egy héten belül szülés után? Olyan hamar kaptál taj számot? Nekünk 2 hete született és még mindig nincs taj kártya, az pedig kell az igényléshez. Addig se anyasági, se csp.
2020. okt. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk aznap jött meg a taj, ahogy igényektem.

Nem volt 1 hét. Nálunk az adókártya volt durva, majdnem 3 hónap



1es voltam

2020. okt. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja hogy akkor megjott 1 hét alatt. Nekünk 2 hete semmi, kivéve anyakönyvi kivonat és lakcim kártya.

Adokartya tudom, hogy sok idő, de azt NAV-nal lehet A4 papír igazolason kikérni. Akkor már tudni fogom az adóazonosítójat és azt a papírt bank is elfogadja azt mondták. 3 hónapot nem varhatunk mert babavarohoz szülés után 60 napon belül be kell vinnunk a bankba a baba adóazonosítójat.


Na de a taj számot nem is tudom meg lehet e tudni valahonnan korábban?

2020. okt. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!