Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Mi a menete a diplomás GYED igénylésének?

Diplomás GYED-re leszek jogosult, mert a babánk egy éven belül fog megszületni a diplomám megszerzéséhez képest.

Nem találom a nyomtatványt: hogyan kell igényelni a diplomás GYED-et? Illetve az én esetemben elég a diplomáról fénymásolat, amelyen rajta van, hogy mikor diplomáztam le, vagy az én esetemben is kell még most az egyetemről valami igazolás külön, hogy oda jártam az xy szemeszterekben?

Illetve még annyi, hogy mondják, hogy ugye az anya a szüléskor nem lehet biztosított. Nos nekem munkaviszonyom most nincs is, ezért fogom a diplomás GYED-et igényelni, viszont nyilván fizetem a TB-t magam után havonta, hiszen így tudnak ellátni a kórházban is stb. De akkor ez így van jól, ugye? És ha megszületik a baba, járni fog a diplomás gyed, akkor már nem kell magam után fizetni a TB-t, ugye?

Köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 12. 14:13  Privát üzenet  

A válasz
mi a fene nevű felhasználó válasza:

Kormányablaknál, Kincstárnál megmondják. Hívd fel őket.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2018. szept. 16. 20:29 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet hülye kérdés, de légyszi normális válaszokat. Mi a menete, hogy egy diplomás egyén valamelyik külföldi országban álljon munkába? Hisz sajnos nem olyan egyszerű, hogy...
Gyesről táppénzre menni hogyan kell (terhesség miatt)? Mi a menete?
Szeretném szülés előtt 4 héttel megigényelni a CSED-et. Mi ennek a menete?
Diplomás gyed összege 2019-ben mennyi lehet majd?
Diplomás GYED igénylésnek mi a menete, milyen papírok kellenek hozzá?
Álláskereső friss diplomásként szeretném nyilvántartásba venni magamat a munkaügyi központban. Mi a menete?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!