Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a menete a diplomás GYED...

Mi a menete a diplomás GYED igénylésének?

Figyelt kérdés

Diplomás GYED-re leszek jogosult, mert a babánk egy éven belül fog megszületni a diplomám megszerzéséhez képest.

Nem találom a nyomtatványt: hogyan kell igényelni a diplomás GYED-et? Illetve az én esetemben elég a diplomáról fénymásolat, amelyen rajta van, hogy mikor diplomáztam le, vagy az én esetemben is kell még most az egyetemről valami igazolás külön, hogy oda jártam az xy szemeszterekben?


Illetve még annyi, hogy mondják, hogy ugye az anya a szüléskor nem lehet biztosított. Nos nekem munkaviszonyom most nincs is, ezért fogom a diplomás GYED-et igényelni, viszont nyilván fizetem a TB-t magam után havonta, hiszen így tudnak ellátni a kórházban is stb. De akkor ez így van jól, ugye? És ha megszületik a baba, járni fog a diplomás gyed, akkor már nem kell magam után fizetni a TB-t, ugye?


Köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 12. 14:13
 1/1 mi a fene ***** válasza:
Kormányablaknál, Kincstárnál megmondják. Hívd fel őket.
2018. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!