Így fog járni a Gyed?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem a Gyeddel kapcsolatban.

Az elmúlt 2 évben bőven megvan a 365 nap munkaviszonyom, viszont nyár elején leszámoltam a munkahelyemről mert a párommal külföldre jöttünk dolgozni.

Időközben kiderult, hogy terhes vagyok, jelenleg 2 hónapos. Természetesen még dolgozom ide kint viszont februárban végleg haza megyünk, ugyanis otthon szeretnék majd szülni illetve otthon akarunk élni :)

Kétlem, hogy akkor már találnék munkát Magyarországon terhesen, de párom édesapja által van 1 lehetőségem, miszerint bejelnte engem az üzletébe mint alkalmazott a 8.hónapom körül hogy a szülés időpontjában biztosított legyek és járjon a gyed. A kérdésem az lenne, hogy ez egy járható út? Nem gond ha csak a 8 hónapom körül jelent be? Illetve ha a szülés után természetesen szerződést bont velem? Nem szeretném természetesen hogy "feleslegesen" alkalmazzon még utána, csak ugye a szülésig. Ez így lehetséges?


2020. okt. 25. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet, hogy úgy jelent be, hogy q a szüléstől visszaszámolva a 2 èv alatt legyen 365 nap....


Akkor jár

2020. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Így biztosan járni fog, de annak nézz utána (azt a részét én nem tudom), hogy ha megszűnik a munkaviszony a szülés után, akkor hogy alakul a további. Mert a GYED-et fél éves kor előtt kell igényelni, GYES-t 3 előtt de akkor már nem lesz munkaviszonyod. Jó esetben az mindegy, mert szülésig nézik ezeket. De pontosat erről nem tudok mondani.
2020. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Azt tudjátok, hogy a NAV egyből teljes ellenőrzést csinál ilyen esetekben a cégnél, és komoly büntire számíthat.
2020. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Számoljatok ki, hogy meglesz e így visszamenőleg a 365 nap. 3-as aggályait pedig ki tudjatok kerülni ha az üzlet nem olyan vészes be tudsz ücsörögni, aztan akkor ellenőrizhetik. Vagy bejelenthet adminisztrativ munkára.
2020. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!