Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha egyetem után, diploma után...

Ha egyetem után, diploma után rögtön teherbe esek kapok valami családtámogatási pénzt? GYES? GYED? 23/N

Figyelt kérdés

Tehát úgy, hogy nem volt még 1 vagy 2 éves folyamatos munkám.

Összesen csak egy 2 hónapos diákmunkám volt.

Hogy működik ez? Mennyire kap az ilyen (ha egyáltalán jár neki valami)?



2020. nov. 2. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a diploma megszerzése után 1 éven belül szülsz, akkor jár a diplomás gyed. Ha kicsúszol ebből az időből, akkor csak gyes jár.

Ezen kívül jár majd a családi pótlék, valamint az egyszeri anyasági. De minden csak szülés utàn.

2020. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Onnan merült fel bennem a kérdés, mert anyukám szerint nekem egy forint sem jár így.

2020. nov. 2. 17:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És anyukad tb-s?
2020. nov. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha a párod dolgozik, akkor jár neki családi adókedvezmény, ami 10 000 forint. Ha a magzat elmúlt 13 hetes, igényelheti is. :)
2020. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen van TB - je.


Tehát lényegében minden pénz, kedvezmény ugyanúgy jár, így is hogy nekem nem volt 1 év munkám?

Párom dolgozik, bejelentett munka.

2020. nov. 2. 17:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem így értettem, hanem hogy anyukad nem ért hozza valószínű 🙂


Olvass utána a diplomás GYED kifejezésnek, hogy megfelelsz e a feltételeknek.

Parodnak NEM jár adókedvezmény magzat után. Csak akkor, ha házasok vagytok. Ha még nem, gondoljatok meg mert akkor első házasok adókedvezmény is járna az plusz 5000. Magzatra csak ferj igényelheti. A gyerek születése után apaként már igényelheti, ha nem vagytok is házasok.

Ha gyedre nem vagy jogosult GYES mèg jár. Az huszonvalahány ezer, plusz az adokedvezmeny(ek) plusz a családi, ami 12000 körül van. Így olyan max 60 ezret lehet számolni, diplomás gyeddel nyilván jobb lenne.

2020. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

" mert anyukám szerint nekem egy forint sem jár így."


Szerintem anyud inkább próbálta elvenni a kedved attól, hogy most mèg a nagy semmire bevállalj egy gyereket.


Èrtem èn, hogy tök jó lehetősèg, hogy 0 munkaviszonnyal otthon lehet lenni 2 èvig ès mèg pènzt is kapsz, de hosszabb távon nem biztos, hogy ezzel jársz jól. Gyerekkel, 0 munkatapasztalattal, több èvvel a diplomaszerzès után marhára nehezen fogsz tudni elhelyezkedni a szakmában.

Inkább most így frissibe kellene dolgozzál benne, legalább 1-2 èvig, lenne is hova visszamenned szülès után.

2020. nov. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
7 én is ezt mondanám alapból, de ez a gyerek (gondolom) már megfogant.
2020. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7 vagyok. Igen, èn is azt gondolom.
2020. nov. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Két aktív félév megállapításához a gyermek születését megelőző két éven belüli aktív félévekben összesen 260 naptári napi hallgatói jogviszonnyal kell rendelkezni. a mostani diplomás gyed kb 80ezer + csp 12ezer. Ezen felül van ahol szülés támogatást is kapsz, 12. kerületben ez 64ezer volt. Vannak az adókedvezmények azok csak házasoknak, ahogy az előttem már írták.
2020. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!