Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokra jogosult...

Milyen támogatásokra jogosult az, aki nappali (! ) tagozatos egyetem utolsó félévében terhes lett, elvetetni esze ágában sincs, de nem volt még munkaviszonya, s a nyáron diplomázik?

Figyelt kérdés

Tehát, fiatal lány vagyok és terhes. Nem tervezetten, ez gondolom egyértelmű... Ha terveztem volna, akkor értelemszerűen megvártam volna, míg van mondjuk egy pár hónapos munkaviszonyom, de előbb szólt közbe az élet, azonban júliusban már a kezemben tartom a diplomámat is.


Ilyen esetben milyen pénzügyi támogatásokra jogosult egy pályakezdő, friss diplomás, fiatal édesanya?


(Gyengébbek kedvéért előre világosan megfogalmazom: NEM fogom elvetetni, szóval el se kezdd gépelni azt a szót, hogy egyszerűbb lenne az abortusz, vagy menjek előbb dolgozni inkább, ez tárgytalan.)

:)



2019. máj. 2. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Diplomás gyedre keress rá. Nem ismerem behatóan, mivel nekem nem kellett, de létező dolog, elvileg járhat neked is, csak nézd meg a pontos feltételeket.

Ha valamiért mégsem lennél jogosult, gyes alanyi jogon jár.

2019. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Nagyon szépen köszönöm a választ, erről én is hallottam, utána nézek! :)

2019. máj. 2. 21:08
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Diplomás GYED
2019. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
A hallgatói jogviszonyban álló szülő is jogosult a gyedre, mely 2018-tól szintén változik. Eddig a „diplomás gyed” a gyermek születésétől egy éves koráig járt. Ettől az évtől nekik is a gyermek két éves koráig jár a gyed. Annak az édesanyának folyósítható a gyermek kettő éves koráig a gyed, aki egyetemi vagy főiskolai tanulmányokat folytat, és ez idő alatt szül, vagy a tanulmányainak befejezése után egy éven belül születik gyermeke.2019 január elsejétől a minimálbér emelkedésének köszönhetően a gyed maximális összege 2019-ben eléri a bruttó 208 600 forintot, míg a diplomás gyed az alapképzésben résztvevő hallgatóknál 104 300 forintra, a mesterképzésben résztvevők esetében 136 500 forintra emelkedik. A diplomás gyedet az érintettek már a gyermek kétéves koráig igénybe vehetik 
2019. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Diplomás gyed, ebben nem vagyok jártas. De van szülés után egyszeri anyasági támogatás 65 ezer körül. És 12 ezer a csaladi/hó.ilyenkor nem tudom a családi adokedvezmenyt hogyan és ki tudja igénybe venni. Apuka talán?
2019. máj. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jár neked a diplomás GYED. 100 ezer Ft körüli öszeg, a baba két éves koráig.
2019. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A diplomás GYED intézése mellett menj be a HÖK-höz, ők is adnak valami támogatást, és a települési önkormnyzathoz. Ha összeházasodtok, akkor fiatal családosok babaváró támogatására is jogosultak vagytok, és havi 10 ezer Ft adókedvezményre két évig, plusz csokra,ha kell. Érdekes lehet még a nagyszülői gyed extra is.
2019. máj. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a párod, az ő szülei vagy a te züleid többet keresnek, mint amennyi neked a diplomás GYED lenne, akkor a pici 6 hónapos kora után érdemes nekik igénybe venni a nagyszülői gyed extrát.
2019. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én is most fogok diplomázni és még nem volt munkaviszonyom, de nekem már a baba is megszületett :) Diplomás gyed-en vagyok, ami a mindenkori minimálbér 70%-a nettó, ami jelenleg kb. 70.000. Mellé jár a családipótlék ami 12200 és az egyszeri anyasági ami volt 64.000.

Boldog babavárást!

2019. máj. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyszülő gyedről a véleményem annyi, hogy nem kérném meg anyukámat, hogyy ne dolgozzon azért mert nekem kevesebb a gyedem.


Fiatal házasok gyermekvállalási támogatása


A tervezet szerint ez a támogatási forma 2019. július 1. és 2022. december 31-ig lesz elérhető. Erre a szabad felhasználású, maximum 10 millió forint összegű, kamatmentes hitelre azok a házaspárok lehetnek jogosultak, ahol a feleség életkora 18 és 40 év közötti és rendelkezik legalább 3 éves munka- vagy felsőoktatási jogviszonnyal. További feltétel, hogy a házaspár legalább egyik tagja első házasságában éljen. Ha korábban mindketten házasok voltak, de nem született gyermekük, az is megfelelő lehet. Fontos kiemelni, hogy az özvegység ebben a helyzetben nem számít korábbi házasságnak. Akinek tehát meghalt a házastársa, az „első házasnak” számít e támogatás szempontjából.

2019. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!