Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A szülés előtt pontosan hány...

A szülés előtt pontosan hány nappal igényelhetem a csedet?

Figyelt kérdés

28 vagy 30 nap és hol?

Ilyenkor hol látják hogy hány hetes vagyok?



2020. nov. 5. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
28 ha a munkahelyed tb kifizetőhely, akkor ott. Ha nem, akkor gondolom az államkincstárnál.
2020. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kiírt napod előtt 28 nappal tudod igényelni, a munkaltatódnál kell benyújtani az igényt, és a várandós kiskönyv szülés várható időpontjára vonatkozó részét kell csatolni, így látják, hány hetes vagy, illetve mikorra várható a baba születése. Később hiánypótlásként meg kell küldeni szülés után a születési anyakönyvi kivonatot.
2020. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Kettes vagyok, ha nem tb kifizetőhely a munkahelyed, akkor is a munkáltatód kell, hogy beküldje az igénylést, amit ügyfélkapun keresztül meg tud tenni.
2020. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3 és ha vállalkozó ?
2020. nov. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is úgy működik, hogy kitölti a NAV nyomtatványkitöltőjével az igénylőlapot, és beküldi azon keresztül ügyfélkapun. Az én munkáltatóm EV, én magamnak igényeltem így az ő ügyfélkapuján keresztül, mert a könyvelője elhajtott, hogy ez nem az ő dolga.
2020. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy a születési anyakönyvi kivonat mellé kérik még a kórházi zárójelentés 1 eredeti példányát (amelyiken szerepel, hogy élő gyermek született) és a Taj másolatot.
2020. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6 nekem ilyesmit nem kértek. Gondolom TAJ kártyát csak èlő gyermek kap és azt úgyis le kell adni. Ugyan mi közük lenne ahhoz, hogy a gyereknek a nyakán volt a kzs, én majdnem elvéreztem stb? Ezek mind rajta vannak a zárón. Szerintem ezt be sem kérhetik ebben a formában. Ezek nagyon szenzitív eü információk. GDPR miatt főleg kétlem, hogy ilyesmit bekérhetnek egy sztenderd igényléshez.

Meg úgyis saját felelősségre írsz alá minden igenylod, büntethetőséged teljes tudatában.

2020. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 nálunk kéri a munkáltató. Azért írtam, de ha nálatok máshogy van akkor jól van. Ezek szerint nem mindenhol egységes mi kell és mi nem. A kérdező kérdezze meg, hogy mit kell leadnia. Én tegnap kérdeztem a saját munkáltatómat.
2020. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mármint persze az igényléshez csak az igénylőlap és a kiskönyv másolata kell, ahol születés várható dátuma van. A szülés után kéri az én munkáltatóm a többit. 8 voltam.
2020. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A szülés előtt akár 36 nappal is


A szülés VÁRHATÓ dátuma előtt 28 nappal kérgeted.


( én úgy jàrtam, hogy 41+1 szültem)

2020. nov. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!