Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED igénylés? Hol tudom...

CSED igénylés? Hol tudom igényelni? Mi kell hozzá? Illetve mikor igényelhetem szülés előtt? Mikor folyósítják először? A munkahelyem nem kifizetőhely.

Figyelt kérdés
2015. nov. 25. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Legkorábban a szülés várható időpontja előtt 28 nappal-tól, legkésőbb a szülés tényleges napjától igényelheted. A munkahelyeddel kell megbeszélni, ők mit kérnek hozzá, nekem a kiskönyvem néhány oldalát kellett lefénymásolnom, ami igazolta a szülés várható időpontját, de valakitől formanyomtatványt kérnek. Úgy tudom, akkor is a munkahelyed indítja az igénylést, ha nem kifizetőhely (nálam legalábbis így volt). A CSED-et utólag utalják, tehát a decemberit január elején kapod, esetedben az OEP-től. Igénylés után van valamennyi átfutási idő.
2015. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Formanyomtatványt hol kapok majd vagy honnan tudok beszerezni?
2015. nov. 25. 14:05
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Csecsemőgondozási díj-ként keresd, itt fent van az igénylőlap és az igazoláshoz szükséges nyomtatvány is.

2015. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!