Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a párom Német. O ba dolgozi...

Ha a párom Német. O ba dolgozik bejelentve 6 honapja. És én pont akkor szülök de nem dolgoztam kapok valami támogatást? Itthon kapnék gyedet+csedet+csp-t azt is igényelhetem ha igen?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. nov. 28. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itthonról csak gyest és csp-t. De mivel a párod kint dolgozik, kintről kapjátok majd, viszont egy halom papírmunka és nem kevés idő, sajnos.
2015. nov. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Gyest az is kap, aki dolgozott előtte, nem?
2015. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az "és én pont akkor szülök" az mit jelent? mikor pont akkor?

itthon miért kapnál gyedet+csedet? írod, hogy nem dolgoztál, akkor mire fel kapnál?

gyes kapnál csak... bár az se tiszta hol vagy, mert ha nem itthon akkor azt se kapsz.

kint apa jogán kaphattok családit, bár nem tudom fél évre adnak-e, ennek járj utána

2015. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6-os: Kap, de csak az után, hogy lejárt a Gyed, magyarul a gyerek 2 és 3 éves kora között. A csed és a gyed mellé nem jár a gyes.
2015. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
uristen....telorol irtam kihagyott egy két dolgot...okostelefon tessék.itthon meg van az egy év munkaviszonyom igy itthon kapnék csedet+gyedet+csp-t. De én is kiköltözök a páromhoz.Viszont ugye ott nem dolgoztam.Igy alanyi jogon jár valami? Vagy nem.
2015. nov. 28. 16:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Kindergeld-et kaptok (a parod, nem te) mast nem.
2015. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A kindergeldet fogod kapni,(190 euro) plusz egy éven keresztül jogosult vagy havi 300 euróra úgy hogy nem dolgoztál. Ez alanyi jogon jár. De úgy tudom, hogy akkor itt is kell szülni. Ezt kérheted 2 évre is, akkor a felét utalják 150 eurót. Ha házasok vagytok, akkor a férjed által lesz betegbiztosításod, ha nem akkor vagy fizetitek, ami kb 150 euró havonta....
2015. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen kívül segítheti még a Németországban élő magyar családok megélhetését az Önkormányzatok által adott lakhatási támogatás, az úgynevezett Wohngeld is.

Lakhatással kapcsolatos támogatások


Wohngeld (Lakhatási támogatás)


Ez a támogatási forma független a gyerekektől, a lakbér összegét támogatják vele.

AKÁR GYERMEKTELEN EGYEDÜLÁLLÓKNAK, NYUGDÍJASOKNAK IS!

2015. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!