Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezményt ki...

Családi adókedvezményt ki kaphat, mert azt olvastam h akiknek nincs bejelentett munkahelyük azok nem jogosultak rá?

Figyelt kérdés
Eddig ugy tudtam mindenki kap szülés után, most már ezt sem?
2020. nov. 6. 07:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Remélem is, hogy nem kap bárki. Utálom a megélhetési gyerekvállalókat.
2020. nov. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

ADOkedz

vezmeny. Ha nem adobol, akkor megis mire kene kapnod?

2020. nov. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Aki nem ad a közösbe, az ne is kapjon.
2020. nov. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Annak jár akinek adózott jövedelme van. Akinek nincs annak nincs miből igénybe venni.
2020. nov. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

A családi adókedvezményt nem kiutalják, mint a családi pótlékot, hanem annyival kevesebb személyi jövedelemadót kell fizetni (illetve ha ezt ki tudod használni, akkor talán a járulékokat is csökkentheted vele, de ebben nem vagyok biztos.

Tehát: ha olyan jövedelmed van, ami után adózol, akkor kapod meg. Ha nincs bejelentett munkád, akkor eleve nem fizetsz szja-t.

2020. nov. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, ha nem adózol mire lenne a kedvezmény? Az adókedvezmény annyi, hogy kevesebbet vonnak le a bejelentett fizetésedből, így többet kapsz kézhez.
2020. nov. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs bejelentett munkad, akkor hogy akarsz tisztesseggel felnevelni egy gyerekekt?
2020. nov. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
😃 Nagyon jó. Fizess előbb adót, utána kapsz kedvezményt.
2020. nov. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem irom hány évig dolgoztam mert nem rátok tartozik és azt sem miért veszítettem el a munkám.

Semmit nem tudtok rólam de ugy kezeltek mint egy nemondjam kit, mert ti ilyenek vagytok.


Mindeggy ilyen hárpiákra nem töltöm az időm.


Tehát ha vki több évig fizette az adót az nem számít? mert terhesen nem kapott munkát akkor biztos megérdemli?

Ez a ti intelligens gondolkosásotok


Szégyen h ilyen a magyar nép, már nem büszkeség ehez tartozni

2020. nov. 6. 07:47
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Apuka is igényelheti. Visszamenőleg így nem lehet, nem számít, hogy régebben dolgoztál.
2020. nov. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!