Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az egyik hozzászólásnál...

Az egyik hozzászólásnál olvastam hogy az apa igényelheti a terhesség 91. napjától a családi adókedvezményt. Ez akkor igaz ha az anyának nincs bejelentett állása vagy minden esetben jár? Tudtok erről felvilágosítást adni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 28. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha házasok vagytok kérheti. Neked le kell mondani róla erre adnak az apának egy papírt. Én sem dolgoztam és a férjem kapta.
2014. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam hogy már terhesség alatt lehet igényelni!? Két gyereknél is annyi mint egynél?Már van egy gyermekünk és az apa igényli az adókedvezményt utána.
2014. szept. 28. 20:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Utána olvastam és már látom.És ha ikreket várnék?Akkor már 3gyereknek számít?Mert elég nagy esély van rá.
2014. szept. 28. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet és kéttőnél már több a kedvezmény. Az igénylő lapon a gyereket is be kell irni es a magzatot is. Ikreknél nem tudom😃
2014. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ikrek külön számítanak,így már nagy családosok lesztek,és érvényes lesz rátok a magasabb családi adókedvezmény.Ha csak egy magzat van akkor a meglévő gyermekkel együtt fix 20 ezer lesz,de ha 2 akkor a fizetéstől függ.Ilyenkor annak érdemes igénybe venni,akinek magasabb a jövedelme.De a magzati adókedvezményt csak akkor igényelheti az apa,ha házasok vagytok.Ellenkező esetben vagy az anya igényli,vagy a baba/babák születése után visszamenőleg is igényelhető.
2014. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ,mert egy fizetésre azért 3 gyerekes adókedvezményt teljesen kihasználni nem nagyon lehet hacsak nincs apának 500 ezres fizetése.
2014. szept. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!