Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítene nekem ebben?...

Valaki segítene nekem ebben? Már semmit nem értek.

Figyelt kérdés

2015.10.20. - 2019.10.07.ig bejelentett munkahelyen dolgoztam. Utána 2 helyen is voltam ahol nem jelentettek be tehát nem is számít.

2020. februárban megtudtam, hogy terhes vagyok.

2020.09.29-én felvettek álláskeresésire és hát akkor már jócskán látszódott a pocakom, hogy babát várok. Az ott dolgozó hölgy segített nekem és mondta, hogy egy hetet várjak és szüneteltetik az álláskeresésit és átraknak CSED-re. Ez meg is történt. 2020.11.01.én megszületett a lányom. Kaptunk egy levelet, hiánypótlás miatt, hogy kell a gyerek taj száma. Ezt el is kültük 2020.11.12-én.

Vártam a határozatot, hogy mennyi pénz fog járni, egyszer még fel is hívtam őket, hogy hogy áll a dolog, azt mondták ezen a héten csütörtök vagy pénteken érkezik meg a határozat. Ma nem érkezett meg, ezért telefonáltam, hogy mi a helyzet, mire közölte a hölgy, hogy elutasítottak, mert, hogy nincs meg elegendő ledolgozott napom. Ez most komoly, hogy ha valaki elveszíti a munkáját és teherbe esik keresztet tethet a megélhetésre? Komoly, hogy én ugyanannyit fogok kapni, mint aki életében nem dolgozott egy percet sem???


2020. nov. 26. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Igen komoly. A szülést megelőző két éven belül 365 napon biztosítottnak kell lenni. A szülés pillanatában kell hogy legyen elő munkaviszonyod, vagy munkanélküli járadék (regisztrálástól számított 3 hónap). Ha ezek nincsenek meg csak a gyes jár, ami 25.650 ft.
2020. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén megmondom, nem értem, hogy, egy babát tervező miért nincs tisztában az ellátások felvételeivel....
2020. nov. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt olvasd el, egy próbát megér.

Más lehetőséged nem nagyon van, esetleg utólag megb'szatni azokat, akik nem jelentettek be, de ehhez bizonyítékot vagy tanúkat kellene gyűjteni.

2020. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nincs meg a 365 nap? Eléggé karcosak. Szerintem pont kicsusztal, ha nincs. És sajnos komoly.
2020. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én is azért vagyok megdöbbenve mert amikor intéztem ezt, a hölgy is azt mondta, hogy szerinte meg lesz.
2020. nov. 26. 20:04
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Igen, ha valaki úgy wlesik teherbe, hogy nincs munkája annak ennyi jár. Ennek is örülni kéne.
2020. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen szerintem ez konkrétan pár napon múlik. Kérd meg hogy számolják újra vagy mondjak mennyi az annyi...
2020. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hónapokon keresztül,ráadásul 2 helyen is..hogy nem vetted észre hogy nemvagy bejelentve?

Vagy ezt tudtad?

A hölgy hiába mondta neked hogy ez így működni fog,mert nem.

2020. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy nem vagyok bejelentve, illetve az egyik helyen egyszerűsített foglalkoztatásba voltam ilyen napi bejelentéssel de úgy tudom azt nem számolják bele. És azért vállaltam be így is mert nem volt más és sűrgősen kellett a pénz. Én is jobban örültem volna ha bejelentenek normálisan.
2020. nov. 26. 22:11
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
De így minek vállaltál gyereket?
2020. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!