Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól számoltam ki a család...

Jól számoltam ki a család bevételét egy gyermek esetén a bevezetésre kerülő CSED-del?

Figyelt kérdés
Adott az édesanya, aki keres egy hónapban bruttó 250 ezer Ft-ot. Adott az édesapa, aki szintén bruttó 250 ezer Ft-ot keres. Születik a gyermek, akkor az édesanya hazaviszi a bérének 100%-át nettóban, mínusz a 15% SZJA, ami levonásra kerül. Igénybe veszi megosztva az édesapával a családi adókedvezményt, ami így szülőként 5 ezer Ft. Anyuka így mindennel együtt 217.500 Ft-ot "keres" az újszülött első hónapjaiban. Apuka 171.251 Ft-ot mindennel együtt, és erre még jön a 12 ezer körüli családi pótlék. Ez mindennel együtt olyan 400.700 Ft körül jön ki. Jól számoltam? Jön még esetleg valami plusz bevétel az első hónapokban?

2020. nov. 30. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy tudom csak az tudja igénybe venni az adókedvezményt aki dolgozik. Illetve van egyszeri anyasági támogatás. Alapvetően jónak tűnik amit kiszámoltál. A GYED ennél jóval kevesebb lesz, de kb ezt fogjátok kapni az első hónapokba.
2020. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most jobban megnéztem, tényleg igénybe tudjátok venni így az adókedvezményt, bocsánat a hülyeségért amit írtam.

1-es

2020. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!


Igen, mert ugye megelőzően jogviszonyban kell állni. Aki mondjuk sosem dolgozott életében, az nyilván nem tudja igénybe venni.

2020. nov. 30. 11:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,


de amúgy felesleges megosztani a 10 ezret.

Akkor szokták megosztani, ha 3 gyerek van és egy fizetés nem "futja" ki a kedvezményt.

2020. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja és egyszeri anyasági támogatás van még.


Az 64 ezer Ft körül van.


Szülés után tudod majd igényelni a családi potlekkal együtt az államkincstártól.


P

2020. dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Családi pótlék 12.200 ft/hó egy gyerek esetén.
2020. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nyittok start számlát a picinek, arra 42 ezer forintot utal állambácsi. De ez egyszeri, és majd a gyereké lesz ha felnő
2020. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Mondjuk ez nem túl sok, ahhoz képest, hogy mennyi mindenre szüksége lesz a picinek. :/

Ez is érdekes, hogy ebben az esetben az édesapa jövedelme lényegében kevesebb lesz, mint az anyukáé, holott hosszú időre ő válik családfenntartóvá, és dolgozik látástól Mikulásig... Gyereket vállalni is lassan már csak a magasabb jövedelemmel rendelkezők tudnak, szégyen hova haladtunk....

2020. dec. 7. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!