Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED mikortól igényelhető?...

CSED mikortól igényelhető? Mindenképp szülés előtt, vagy szülés után közvetlenül? Nem tólható el pár hónappal?

Figyelt kérdés

Februárra várható a babám. De az új 100%-os CSED az csak június 1-től járna.

Nem tudom van e olyan opció, hogy később igényli az akinek hamarabb születik a baba.



2020. nov. 30. 13:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Ezt találtam:Visszamenőlegesen is igényelhető a csecsemőgondozási díj?


Az igénybejelentés napjától visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra lehet érvényesíteni a csecsemőgondozási díj iránti igényt. Az ellátást legkorábban az igénybejelentés napját megelőző 6. hónap első napjától lehet megállapítani.


DE!Szerintem ez csak azokra a babákra jár akik június 1. után születnek...

2020. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Törődj bele, hogy nem esel bele a 100 százalék csedbe, mint ahogy rajtad kívül több ezren sem. Majd a kövi gyereknél.
2020. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
És akkor milyen jogcímen maradnál otthon az eltolt hónapok alatt?
2020. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

Ha egy februárban születő baba miatt járna a 100% csed, akkor ennyi erővel akinek 3 éve született gyereke annak is járhatna.


Azt mondjuk nem tudom, hogy június 1-től módosulhat-e számodra a csed, de úgy tudom hogy ezt egyszer állapítják meg és slussz passz. Vagyis én azt feltételezem, hogy neked a születendő babával egyáltalán nem fog járni a 100%

2020. nov. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem kell torokra menni egyből! Nézzenek oda, egyből a rosszindulat tör elő.

Nem vágom ezeket a dolgokat, első gyerek, csak megkérdeztem hogy megy ez. Halottam már hogy ilyen-olyan támogatásokat lehet visszamenőlegesen is. Hát meg merészeltem kérdezni, hogy a CSEDdel hogy van ez. Ha nem lehet hát nem lehet. Ennyit is le lehet írni.


#3 GYED, GYES? Akinek nem jár a CSED, annak még ezek járhatnak tudtommal.

2020. nov. 30. 14:41
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Július 1-től.

És akinek épp folyik annak is át fogjak számolni meg a fennmaradó időre.

Ha utólag kérned (amit alap esetben nem lehet) akkor is a meglévő szabályok szerint számítanak. Így jártál.

2020. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#4

Természetesen, nem gondoltam, hogy évekig visszamenőleg lehet ilyesmiket igényelni.


De pár hónapig (tán max 6hó) visszamenőleg lehet később igényelni egyes támogatásokat.

2020. nov. 30. 14:44
 8/23 A kérdező kommentje:

#6

Köszi.

akkor kb utolsó 2 hónapban lehet nekem is több lesz a csed.

2020. nov. 30. 14:46
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt értsd meg, hogy NEM. Ha mondjuk valaki olyan béna, hogy járna de nem igényelte és visszamenőleg megítélik neki, akkor is azt a szabályt fogjak alkalmazni amikor alapból járt volna.

Tehát te február-júniusra a mostanit júliusra az újat fogod kapni.

2020. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocs február májusra és június júliusra az újat igen. Kihagytam a májusi, pedig létezik 😀
2020. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!