Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyedülálló anyaként mit és...

Egyedülálló anyaként mit és mennyit kapok?

Figyelt kérdés

Sziasztok segítséget kérnék hátha valaki járt hasonló cipőben vagy tájékozotabb.

Van két gyermekem a férjemmel külön válunk. A nagyra gyest kapok a kicsire most járt le a csed, mivel felszámolták a céget ahol dolgoztam így passzívan kaptam az ellátást és sajnos gyedre nem vagyok jogosult...

Férjemmel igényelné a gyedet (hogy azért ne maradjak ellátás/pénz nélkül) de ő elköltözik ha a lakcimet megváltoztatatja nem néznek utána hogy együtt él a gyerekkel akire veszi a támogatást?

Én semmit nem kaphatok egyedülállóként csak a gyest és cspt?

Köszönöm a válaszokat



2020. dec. 20. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

A férjed nem igényelheti a gyedet, ha nem el együtt a gyerekkel, akire kapja. Te meg nem lehetsz egyedülálló, ha a férjed gyedet igényel.

Tehát jár neked a gyes a két gyerekre, egyedülállóként kicsit magasabb családi pótlék és a férjedtől a ygerekekre tartásdíj.

2020. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha csedet kaptál passzívban, akkor gyedre hogyhogy nem vagy jogosult?

Ezt azért nem értem, mert nekem azzal a nappal szűnt meg a (határozott idejű) munkaviszonyom, mikor a CSED lejárt. És ugyanúgy kaptam másfél évig a passzív GYED-et.

2020. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm első én is így néztem a lehetóségeimet.


Második azért mert neked csed alatt szűnt meg a munkaviszonyod így kapod passzívan a gyedet.

Nekem csed elott már megszűnt de még beleestem a passzívba, a gyedbe már nem :(

2020. dec. 20. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az eleve nem működik, hogy te kapid a gyest a nagy után, férjed pedig a gyedet a kicsi után. Minden ellátásnak egy kézben kell lennie (kivéve csp). Tehát ha ő igényli a gyedet, át kell vennie a gyest is.

De ha elkötözik, nem igényelhet semmit, mert saját háztartásban nevelt gyerek alapfeltétel.

2020. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elöttem mondták. Akkor jár férjednek a gyed, ha veletek, vagyis a gyerekkel él.

1ember veheti igénybe csak a 2 ellátást, külön-külön nem megy.


Mivel a csed elött szűnt meg a munkaviszonyod, igazad van, a gyed sajnos nem jár.


Mind a 2gyerekre a gyest tudod igényelni, illetve a családit. Emelt összeggel, ha egyedül neveled őket.


És ha egyedül neveled akkor a férjed gyerektartást köteles fizetni. (Ha nem akar, akkor bíróság...)


-egy bérügyintéző-

2020. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oh ezt nem tudtam hogy egy kézbe kell lenni.

Nagyon köszönöm.

2020. dec. 20. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!