Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatást kaphatok...

Ildiske kérdése:

Milyen támogatást kaphatok egyedülálló anyaként 2 ovisra!?

Figyelt kérdés

Semmim nincs! (Hosszú lenne elmesélni naívságom történetét)Szó szerint 0 ft,sem ingó,sem ingatlan.Csak a 2 gyerök (3 és 5).Szoc lakást igényelnék,de mit igényelhetek még?Bármi szóba jöhet!


Szánakozók,ócsárolók kíméljenek!NEM én hibáztam!


2013. júl. 14. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igényelhetsz rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt, nem sok, de több, mint a semmi, ráadásul ingyen étkezhetnek a gyerekek.

Kaphatsz még emelt családit, gyerektartást.

Gondolom városonként más, hogy van-e és mennyi összegű rendkívüli segély, érdemes ennek is utánanézni.

Ha van bejelentett albérleted, akkor lakásfenntartási támogatást is kérhetsz.

2013. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első körben gyerektartást kérj a kicsik apjától. Akár bírósági úton is.

Védőnőnél tudsz tanácsot kérni, hogy a lakhelyeden milyen segélyek, gyermekvédelmi támogatások vannak.

Dolgozol?

2013. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is első körben beszélj a védőnővel, a gyerekek apjáról nem írtál, ha nem fizet, akkor a bíróságra kellene menni (van ingyenes panasznap), hogy megelőlegezzék. Emelt családit is kérhetsz, de az nem segít...
2013. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan kérdezik itt, mi előnye a házasságnak, hát az, hogy nem semmiz ki a férj, mint az èlettárs, minden fele fele megy ha vége a házasságnak.


Menj be az önkoányzathoz, ott megmomdják mit tudnak adni, meg menj el a családvédeisekhez.

Felveszik a gyerekeket oviba Bölcsibe, ahol kapsz kedvezményt az étkezés árából. Így tudsz munkát keresni!


Hogy hogy nem maradt semmid?

2013. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

7 éve a páromhoz költöztem tanyára (60 km-re szüleimtől).Mindenemet (gyed,gyes,családi)beforgattuk,"feléltük".De minden az ő nevén van.Most mennünk kell.Mivel csak a szüleim segítségére számíthatok vissza kell mennem a városba.Munkám nincs!Kb 100.000 ft-ot tudok összekaparni/hó.Anyuékhoz nem mehetünk helyhiány miatt!

2013. júl. 14. 16:34
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

"Sokan kérdezik itt, mi előnye a házasságnak, hát az, hogy nem semmiz ki a férj, mint az èlettárs, minden fele fele megy ha vége a házasságnak."


Ebben nagyon is tévedsz, nem megy fele-fele, a különvagyon semmiképp. Ha a férj egy lakást vett a házasság előtt, az váláskor sem feleződik. Sőt nekem az új lakás sem feleződött, mert a különvagyonomból vettem.

Ha pedig a kérdezőnél nem zajlott le a válás, akkor simán éhen halhat amíg megkapja az első gyerektartást, úgyhogy semmivel sincs előbb valaki a házassággal. - amúgy nem látom, hogy a kérdezőnek az ÉLETTÁRSÁVAL lenne baja, simán lehet, hogy egy zavaros válás közepén tart...

2013. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ja,ezt úgy,hogy 50 apától,29600 a családi,és TALÁN álláskeresés miatt vmi segély kb,23000 ft
2013. júl. 14. 16:37
 8/9 A kérdező kommentje:
élettárs volt,kirakott...ennyi (szülői behatás miatt)
2013. júl. 14. 16:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Havi 100e az több, mint fejenként 23e/fő, vagyis nem fog járni egyéb támogatás.
2013. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!