Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként, ha...

Egyedülálló anyaként, ha reggel hatra járnátok dolgozni, hogy oldanátok meg, hogy a 9-10 éves gyereketek egyedül elkészüljön reggel és elmenjen az iskolába?

Figyelt kérdés
Nem magamról írtam, mielőtt valaki azt gondolná.
2020. júl. 26. 10:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Alkalmaznék egy bébiszittert
2020. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, hol van az iskola? Én busszal jártam, 2.-os koromtól teljesen egyedül mentem, és egyedül is készültem el. És ez nem volt olyan régen, 17 éves vagyok..
2020. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
9-10 évesen már bőven egyedül jártam iskolába. Anyám felhívott, hogy biztosan ne aludjak el, ennyi.
2020. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Megtanítanám, hogy mit kell tennie.

Ennyi idősen szerintem már nem kell ehhez bébiszitter, hacsak nem nagyon forgalmas, veszélyes úton kell átmenni, vagy egy kastélyban laktok, amit professzionálisan lehet csak bezárni/beriasztani, stb.

2020. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
ennyi idősen már simán egyedül jártam
2020. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem feltétlenül azért kell a bébiszitter mert forgalmas az út, vagy kastélyban laknak (egyedülálló anya, aki 6ra jár dolgozni nyilvánvalóan nem kastélyban el....), hanem azért, mert esélyes, hogy anya 5kor elmegy otthonról. Egyedül hagyni egy ekkora alvó gyereket nem a legjobb ötlet. Nyilván nagy eséllyel semmi nem történik, de ha akármi van, nincs aki segítsen.
2020. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsére nem fogyatékos a gyerekem,megoldja magától ezeket a dolgokat.
2020. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Vállalnék olyan munkát, ami 9től kezdődik. Vagy rugalmas munkaidőben. Vagy otthobról. Nem engedném még egyedül, szerintem kicsi hozzá.
2020. júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8-as, a beosztás sokszor nem megoldható, annak is ezer oka van, hogy valaki miért kezd ilyen korán, például csak érettségije van meg hasnlók. Vagy pedig több munkahelye. Egyébként az egyik ismerősöm, de annyira nem vagyunk közel, hogy erről kérdezgessem, mert tudom, hogy nagyon úgy érezné, hogy beleugatok az életébe. Csak kíváncsi vagyok, hogyan lehet ezt jól megoldani.

De köszönöm a válaszokat.

2020. júl. 26. 13:14
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen családokban felnövő gyerekek valahogy gyorsabban lesznek önállóak. Nyilván ez egy kényszerhelyzet, de ha muszáj, akkor képes már rá egy ekkora gyerek.


Ha tudom, hogy így fog kezdődni a szeptember, akkor előző héten párszor elgyakoroltatnám a gyerekkel az önálló készülődést. Ha annyira nem ügyes, esetleg figyelemzavaros gyerekről van szó, akkor szöveges vagy rajzocskás útmutatót is csinálnék neki, hogy ne zavarodjon bele a reggeli-öltözés-wc-fogmosás-indulás sorozatba. Meg mindent kikészítenék este, amit lehet, és a reggelijét az asztalon kikészítve hagynám, mikor elmegyek, lehetőleg egy kedves üzenettel stb. Fölhívnám, mikor kelnie kell, és esetleg öt perccel indulás előtt is eleinte, hogy megkérdezzem, minden rendben van-e. Az iskolába vezető utat is elpróbálnánk egyszer úgy, hogy én csak némán követem, esetleg lemaradva, vagy ő kalauzol engem, mintha egy kisbarátja lennék.


Nem véletlen, hogy 6 éves kortól már utazhatnak a gyerekek egyedül a vonatokon is, mert sok gyereknek egyedül kell iskolába járni, nincs más megoldás.

2020. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!