Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meddig lehet táppénzen veszély...

Georgina201995 kérdése:

Meddig lehet táppénzen veszélyeztetett terhesség esetén?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek szeretnék segíteni. 2017-től áll folyamatos munkaviszonyonba, azonban volt egy nagyobb műtéte és az utóbbi másfél évig 100%-os táppénzen volt.Majd talált másik munkahelyet és arra a 4 napra elment álláskeresőire(munkanélkülire), hogy ne szakadjon meg a munkaviszonya. Utána elment másfél hónapot dolgozni gyárban, de próbaidő alatt felmondott mert ki készült. Az új munkahelyen 6 hónapja van le dolgozva és veszélyeztetett terhes, így nem dolgozhat tovább. Jól tudom, hogy csak annyit lehet táppénzen amennyit dolgozott? Arra a 3-4 hónapra nem fog semmi pénzt kapni? A többi ellátásra jogosult?

Köszönöm szépen a segítséget!


2021. jan. 1. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
10hetesen mentem táppénzre, január közepétől mehetek anyaságira
2021. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Ebben az esetben igen, jól. Ha lejár a táppénz jogosultság, akkor vagy visszamegy dolgozni (ami gyanítom nem lesz kivitelezhető), vagy felmond, vagy kirúgják.

Ha nem lesz élő munkaviszonya, akkor a gyesen kívül nem fog járni más. Akkor tud trükközni, ha jár álláskeresési neki miután megszűnik a munkaviszonya, és azt a szülés napján még kapja. Abban az esetben passzív jogon járni fog a csed.

2021. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tervezi, hogy felmond ugyanis a jelenlegi munkahelyéről megy el babázni, ahol határozatlan szerződése van és ott dolgozik már 6 hónapja! A munkaviszonya bőven meg van 2017-től pár napos megszakítással(végig be volt jelentve, Tb kifizető hely) A munkaviszonya meg lesz amíg nem születik meg a baba és utána is szeretne oda vissza menni majd! Csak ezt a pár hónapot nem tudta, hogy fizetés nélkül fog maradni.
2021. jan. 1. 16:51
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem érted. Nem maradhat. Vagy visszamegy dolgozni ha lejár a táppénz, vagy elköszön a helytől utàna. Nem lóghat a levegőben a munkaviszonya. Nincs már passzív táppénz.
2021. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előző válaszolónak. Ha a táppénz lejàr, akkor vissza kell mennie dolgozni, mert különben igazolatlan távollétnek fog számítani minden nap utána. Ami egyenes vezet a munkaviszony megszűnéséhez.
2021. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi miatt veszélyeztetett? A veszélyeztetettség nem jelent feltétlenül keresőképtelen állapotot.

Ha tud, dolgozzon szépen még ~2 hónapot és járni fog minden. Egyébként nem.

2021. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen mostmár értem! Köszönöm szépen a segítséget!
2021. jan. 1. 17:07
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom valami betegség miatt lett veszélyeztetett terhesnek nyílvánítva, azt hiszem gyomor sérve van. Viszont mondtam járjon utána mert azzal szerintem tudna még dolgozni. Nem a munkája miatt lett így nyílvánítva.
2021. jan. 1. 17:13
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az előző munkahely és a mostani között kevesebb, mint 30 nap megszakítás volt, akkor az is folyamatos munkaviszonynak számít, szóval azzal együtt már 7,5 hónapja van. Azzal már talán kihúzza szülésig.
2021. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igényelje szülés előtt 28 nappal a Csed- et akkor talán kijönnek a napok
2021. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!