Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a terhességem 7 hónapjában...

Ha a terhességem 7 hónapjában táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt, akkor éhen halok a GYED-ből?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy 1 éves munkaviszony alapján számolnak, de ebbe nem tartozik bele a táppénz. Ez mit jelent? Akkor 5 hónapot átlagolnak a 12 hónap helyett? Vagy hogy kell ezt értelmezni? Elnézést kérek a kérdésért, de nagyon analfabéta vagyok ehhez, ezért kérdezek.
2017. febr. 12. 13:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem a tp miatt fogsz éhenhalni,hanem ha kevés a béred. Nekem pl 79155 volt a br bérem,a nettó csedem kb 43ezer.
2017. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod nagyon. Táppénz ellátás, abból nem számolnak mert tb-ben ellátás alapja nem lehet ellátás. Az időbe beleszámit hogy meglegyen az 1 év de az összeget nem befolyásolja, a táppénzes napokat atugorják és úgy nézik az igényléstől visszafelé harmadik hónaptól 180 napot.
2017. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
7%
Első...én ezzel nem büszkélkednék itt.
2017. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
3, és kit érdekel, te mivel büszkélkednél? Nem szégyen ennyit keresni, nagyobb szégyen ezért beszólni.
2017. febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ha 5 hónapot dolgoztál akkor nem lehetsz 7 hónapot táppénzen.
2017. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Amúgy ha ugyanannyi végig a fizetésed ugyanannyi fog kijönni 5 hónap átlagában is mint 12-ben. Ezért átlag
2017. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem, két hónapos vagyok és végig táppénzen leszek veszélyeztetett terhesség miatt, tegyük fel. Tehát akkor hogy fogják számolni?


"...úgy nézik az igényléstől visszafelé harmadik hónaptól 180 napot."

Ez mit jelent abban az esetben, ha a 9 hónap terhességből 7 hónapot táppénzen vagyok?

2017. febr. 12. 14:26
 8/22 A kérdező kommentje:
Az meg nem szégyen, hogy valaki keveset keres, legalábbis nem arra nézve szégyen, aki a keveset keresi, hanem arra, a cégre nézve szégyen, akinek van pofája ennyit fizetni.
2017. febr. 12. 14:28
 9/22 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam: "A jogosultságot közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 napi jövedelem."


Tehát esetemben a jogosultságot közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 nap az a táppénzen töltött idő, illetve egy része.


Itt a táppénz a jövedelem? Vagy azt kihagyják a számításból, és a táppénz előtti 180 napot számolják?

2017. febr. 12. 14:35
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Ha bele is esik a tp átugorják. Az utolsó munkában töltött naptól visszafelé számolnak 180,120... Stb nap átlagából.

Bár úgy tudom h annyit lehetsz csak táppénzen amennyit a jelenlegi munkahelyeden ledolgoztál! Ha jól értem ez nálad 2 hónap... Így max. 2 hónap tp jár.


De javítsatok ki ha nem jól tudom!

2017. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!