Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan működik Németországban...

Hogyan működik Németországban a gyerekszülés magyar állampolgárként ill. anyagi támogatása?

Figyelt kérdés

Párom rábeszélt menjek ki No-ba dolgozni én is.

Viszont tervezzük a babát és elképzelhetőnek tartom, hogy ott szülök és talán kint is maradunk vele.

Már utána olvastam pár dolognak amiket találtam( pl. szülésnél nincs választott orvos, nem lesz német állampolgár a baba)


Hogy van No-ban?


Eltudok menni hamarabb Gyesre? Mennyi jár érte? Ha dolgozok ugyanúgy kapok Gyedet is? Valaki segítene nekem ebben?



Nyílván többet fogunk kapni a pici után, mint itthon de szeretném " látni" az anyagiakat mielőtt bármibe is belefogunk, hogy biztos kint jobb lesz maradni szülés után is.


Első baba lenne.



2021. jan. 14. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szülni teljesen normálisan lehet minden fogadott orvos nélkül, rendesebben ellátnak, mit MO-on a fogadott orvos.

A gyerek csak akkor lenne német állampolgár, ha valamelyik szülö az.

Németországban nincs gyes, szóval ezt a részt nem értem, föleg, hogy mitöl "hamarébb" akarnál gyesre menni? Szülés elött vagy hogy érted?

Szülés után jár egy ideig valamennyi támogatás, de nem tudom, most pontosan mennyi.

2021. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg még annyi, hogy léynegtelen az állampolgárságod, ugyanúgy látnak el, ha van érvényes betegbiztosításod - az pedig itt mindenkinek kötelezö.
2021. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt a " eltudok menni hamarabb gyesre" ezt bocsánat rosszul fogalmaztam talán a veszélyeztetett terhességnél a táppénzre gondoltam.
2021. jan. 14. 16:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor itt is kiírnak táppénzre, de csak ha indokolt.
2021. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Anyagiakról valaki?
2021. jan. 15. 00:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Erziehungsgeld havi 150 Euro - ez kb a gyesnek megfelelö juttatás

Kindergeld havi 204 Euro - ez a családi pótléknak felel meg


A táppénz meg a fizetés 60%-a

2021. jan. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. jan. 15. 08:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, a 6-os vagyok, az Erziehungsgeld Bayernre vonatkozik, másik területeken lehetnek eltérések, sok függ attól, hova megy
2021. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!